سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸

۶۶ عنوان برنامه در ۴۰ سالگی دفاع مقدس در خراسان رضوی برگزار می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: ۶۶ عنوان برنامه در مدت زمان ۴۳ هفته در ۴۰ سالگی دفاع مقدس در سطح استان برگزار می شود.

به گزارش قدس آنلاین، سردار حسینعلی یوسفعلی‌زاده مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: امسال در چهلمین سالگرد دفاع مقدس، پس از ابلاغ برنامه‌های این مناسبت از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور و وزارت کشور در قالب ۴۳ دستورالعمل ابلاغ شده و برنامه‌های اجرایی آن در قالب ۶۶ عنوان تا ۴۳ هفته (از سوم خرداد تا ۲۲ اسفند) اعلام شده است.
او افزود: ما همواره با دست‌های خالی به افتخارات بزرگ دست یافتیم و نمونه بارز آن ۸ سال دفاع مقدس است و جمهوری اسلامی ایران هیچگاه زیر بار ظلم و زور نمی‌رود و به کسی ظلم نمی‌کند
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی ادامه داد: دشمنان پس از جنگ تحمیلی هم نقشه‌های شوم متعددی داشتند که به لطف الهی تمامی آنان نقش بر آب شده و به‌خود می‌بالیم که به برکت ۸ سال دفاع مقدس و خون‌های پاک شهدا اینچنین در عرصه‌های مختلف افتخارآفرین هستیم.

یوسفعلی‌زاده بیان کرد: دشمنان هیچگاه بیکار نمی‌شینند و همانگونه که ما به دنبال تعریف هستیم دشمن به دنبال تخریب و تحریف است و به فرموده مقام معظم رهبری باید به لحظه مقابل شیطنت‌های دشمنان بایستیم و پاسخ کوبنده بدهیم.
او تصریح کرد: دشمن در شهادت شهید سلیمانی اعلام کرد که یک تروریست را از صحنه خارج کردیم و قبل از آن هم مجموعه مقدس سپاه را تروریست خواند و در هر دو موضوع پاسخ‌های کوبنده و جواب‌های دندان‌شکن ملت شریف ایران را شاهد بودیم.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در خصوص نقش پررنگ خراسان در دوران جنگ تحمیلی، تاکید کرد: در دوران ۸ سال دفاع مقدس ۵۰۰ هزار نفر اعم از بسیجی، نظامی، امدادی، درمانی، هلال احمر و ... را از خراسان بزرگ داشتیم که از این میزان ۵۰ درصد آنان داوطلبانه در میدان نبرد با دشمن حاضر شدند و در کنار پشتوانه ۳.۵ میلیونی خانواده‌های آنان بود؛ امروز هم دفاع مقدس در جریان است و در موضوع کرونا ملت ایران در ۳ ماه اخیر سنگ‌تمام گذاشتند و با غیرت تمام در صحنه‌های مختلف مبارزه با کرونا حاضر شدند و نتیجه آن عملکرد موفق ایران به لحاظ مبتلا، درمان و فوتی بوده است.
یوسفعلی‌زاده اظهار کرد: آمریکای جنایکار که در تمامی موضوعات ادعاهای بسیار دارد ناکارآمدترین کشور در بحث مبارزه با کرونا بوده و بیشترین آمار مبتلایان و فوتی‌ها و کمترین آمار بهبودیافتگان را دارد؛ اما در سوی مقابل افتخارات ایران در تمامی عرصه‌های این حوزه دیده شد و حتی در سخت‌ترین کار که تدفین اموات بود داوطلبانه حاضر شد، کاری که در کشورهای دیگر مشاهده نشد.
او در خصوص شهدای گمنام افزود: در سطح استان ۱۰۶ نقطه داریم که ۵۴ نقطه آماده شده و ۲۱ نقطه دیگر نیز در حال آماده‌سازی و ۳۱ مورد باقی‌مانده که ۲۱ مورد آن آغاز شده است که در بازه زمانی ۶ ماهه انجام می‌شود و ۱۰ مورد دیگر هم در حال پیگیری است که باید با مشارکت خیران‌نیک‌اندیش و مسئولان محلی انجام شود
او افزود:ساخت یادمان‌های شهدا با درخواست اهالی و ساکنان محل انجام می‌شود؛ همچنین ۳۰۵ شهید گمنام تدفین شده در خراسان رضوی داریم که ۷ نفر در دوران دفاع مقدس و ۲۹۸ شهید دیگر پس از جنگ تحمیلی بوده و تاکنون ۶ نفر در سطح استان از طریق آزمایش DNA شناسایی شدند.
حسینقلی زاده بیان کرد: فاز اول باغ موزه آماده افتتاح است و برای این پروژه ۴۰ میلیارد اعتبار اختصاص داده شده که تاکنون ۱۵ میلیارد آن هزینه‌کرد شده و تا این لحظه ۹۵ درصد پیشرفت داشته است و فاز دوم آن نیز تا آذر ماه امسال افتتاح می‌شود و مجموع آن در ۵ فاز ساخته خواهد شد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: بودجه ۴۰ میلیارد تومانی برای کل پروژه باغ موزه کافی نیست و قطعاً با توجه به رشد قیمت‌ها افزایش این مبلغ نیاز است که از طریق استانداری، فرمانداری، شهرداری، شورای شهر و دیگر مجموعه‌ها در حال پیگیری هستیم.
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.