سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲

فرود هواپیمای اسرائیلی در فرودگاه خارطوم سودان برای اولین بار

اسرائیل

منابع عبری‌زبان اعلام کردند که یک فروند هواپیمای اختصاصی اسرائیلی در فرودگاه بین‌المللی خارطوم فرود آمد.

به گزارش قدس آنلاین، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، شمعون اران، تحلیلگر سیاسی اسرائیلی و نویسنده امور عربی در مرکز پخش تلویزیونی رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد که یک هواپیمای اختصاصی اسرائیلی در فرودگاه بین‌المللی خارطوم فرود آمده است.

وی در خصوص این که چه کسانی در این هواپیما سوار بوده‌اند و هدف از فرود آن در پایتخت سودان چه بوده است، سخنی نگفت.

این رخداد برای اولین بار در تاریخ روابط میان سودان و رژیم صهیونیستی رخ داده است.

در همین راستا، ایتای بلومیتال، روزنامه‌نگار اسرائیلی روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارنوت تصریح کرد که این هواپیما از نوع «N 84 UP» بوده است.

برخی منابع موثق سودانی نیز فرود یک فروند هواپیمای خارجی در فرودگاه بین‌المللی خارطوم را تایید کرده‌اند. این در حالی است که مسئولان سودانی توضیحی در خصوص این که این هواپیما وابسته به کجاست، ارائه ندادند.

پیشتر، دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از رایزنی تلفنی میان نتانیاهو و عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان درخصوص تقویت روابط دوجانبه خبر داده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);