چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸

تولید شرکت ایران خودرو خراسان ۲۲ درصد افزایش می‌یابد

ایران خودرو

مدیرعامل ایران خودرو خراسان گفت: این واحد صنعتی امسال میزان تولید خودرو را تا ۲۲ درصد نسبت به پارسال افزایش می‌دهد.

به گزارش قدس آنلاین، بیژن زاهدی‌فر  کل تولید خودروی پژو را در شرکت ایران خودرو خراسان ظرف پارسال ۸۸ هزار دستگاه اعلام کرد و افزود: میزان تولید خودروی پژو در این واحد صنعتی امسال به ۱۳۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

وی ادامه داد: ظرف سه سال اخیر تحریم‌های اقتصادی میزان تولید خودرو در شرکت ایران خودرو خراسان را کاهش داد به طوری که در سال ۱۳۹۷ از ۱۸۲ هزار دستگاه خودرویی که برای تولید آن برنامه‌ریزی شده بود، ۹۲ هزار دستگاه تولید شد.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان گفت: پارسال برنامه شرکت ایران خودرو خراسان تولید ۱۳۰ هزار دستگاه بود که از این میزان ۸۸ هزار دستگاه تولید شد.

زاهدی فر افزود: با این حال شرکت ایران خودرو خراسان ظرف سالهای اخیر با همدلی و همبستگی کارکنان، تلاش کرده است تا خود را سرپا نگه دارد و به همین منظور کارکنان حتی از اضافه کار و دریافت امکانات دیگر از شرکت خودداری کرده و در مقابل به صورت دو شیفت تا سه شیفت فعالیت کردند.

وی ادامه داد: با همدلی و همبستگی بین کارکنان و با وجود تسهیلات ۱۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریالی که شرکت ایران خودرو خراسان از بانک دریافت کرده بود تا امروز این شرکت هیچ معوقه یا بدهی بانکی یا چک برگشتی نداشته است.

وی همچنین به تاثیر بحران شیوع بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا بر فعالیت شرکت ایران خودرو خراسان اشاره و بیان کرد: این واحد صنعتی در ابتدای بهمن پارسال پروتکلهای بهداشتی خود را تنظیم و در سوم اسفندماه آماده اجرا کرد. همچنین به حساب هر یک از کارکنان این شرکت مبلغ ۵۰۰ هزار ریال واریز شد تا خود نسبت به خرید ماسک و ژل ضدعفونی کننده یا سایر اقلام پیشگیرانه از کرونا اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان گفت: به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی سرویس‌های حمل و نقل کارکنان از پنج هزار و ۲۰۰ سرویس در ماه به هفت هزار و ۲۰۰ سرویس افزایش یافت.

 زاهدی فر افزود: ۴۳ نفر مشکوک به کرونا در مجموعه ایران خودرو خراسان شناسایی شدند که آزمایش دو نفر از آنان مثبت اعلام شد و آنان پس از طی دوره درمان، بهبود یافتند.

وی ادامه داد: از ۲۳ اردیبهشت ماه امسال شرکت ایران خودرو خراسان روزانه در قالب سه نوبت کاری مشغول تولید است تا بتواند برنامه امسال مبنی بر افزایش تولید را تحقق بخشد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.