چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶

خسارت ۴۵۰ میلیون تومانی شکارچیان پرندگان شکاری به محیط زیست خراسان رضوی

محیط زیست

شکارچیان پرندگان شکاری طی یک هفته اخیر ۴۵۰ میلیون تومان ضرر و زیان به محیط زیست خراسان رضوی وارد کردند.

به گزارش قدس آنلاین، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: طی این مدت مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان در سه شهرستان موفق به کشف و ضبط ۱۵ پرنده شکاری ارزشمند شدند.

تورج همتی اظهار داشت: مأموران یگان در شهرستان بجستان پس از چند روز پایش و رصد اطلاعاتی، موفق به کشف ۹ جوجه دلیجه از پرندگان ارزشمند شکاری با همکاری پلیس اطلاعات از منزل یک متخلف شکار و صید در این شهرستان شدند.

وی با بیان اینکه به دلیل شرایط نامناسب نگهداری این پرندگان وحشی در منزل، یک بهله دلیجه از این گروه تلف شده بود، افزود: متخلفین به قصد فروش این جوجه ها در شهرهای جنوبی کشور، اقدام به زنده گیری و نگهداری غیر مجاز این پرندگان کرده بودند که با اقدام به موقع مآموران یگان تحویل قانون شدند.

همتی گفت: ۶ بهله عقاب نیز طی هفته اخیر از متخلفان و قاچاقچیان پرندگان شکاری در شهرستان های سبزوار و تربت حیدریه کشف و ضبط شد که ۴ بهله آن نابالغ بوده است.

وی تصریح کرد: طبق ماده ۱۰ قانون شکار و صید حمل عرضه، فروش و صدور جانوران وحشی، زنده، کشته و یا اجزای آن بدون کسب پروانه یا مجوز ممنوع است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، ضرر و زیان وارده به محیط زیست از سوی دستگیر شدگان با موضوع شکار پرندگان شکاری طی یک هفته اخیر را مبلغ ۴ میلیارد و پانصد میلیون ریال عنوان کرد و گفت: متخلفان باید مبلغ یاد شده را به حساب خزانه واریز کنند.

منبع: صداوسیما

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.