چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶

صندوق‌ پست‌های عادی هفته‌ای ۲ تا ۳ مرتبه تخلیه می‌شود

صندوق پست

مدیر کل اداره پست خراسان رضوی گفت: صندوق‌ پست‌های عادی هفته‌ای دو تا سه مرتبه تخلیه می‌شود و زمان دقیق آخرین تخلیه بر روی صندوق‌ها درج‌ می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، مدیرکل اداره پست خراسان رضوی  به ثبت ساعت و تاریخ تخلیه بر روی تمام صندوق های پستی‌ اشاره و اظهار کرد: تمام نقل و انتقالات پستی توسط واحد بازرسی چک می شود. 

سید احمد موسوی تصریح کرد: تخلیه صندوق‌ پست نامه‌های عادی در سطح شهر به‌طور روزانه انجام و زمان دقیق تخلیه بر روی صندوق‌ها درج می‌شود.

وی با بیان اینکه صندوق‌های پرکاربرد روزانه تخلیه می‌شوند، بیان کرد: صندوق‌های شهری روزانه و نهایتا یک روز در میان تخلیه می‌شود؛ اما ممکن است در روستاها به‌دلیل مسافت زیاد، تخلیه صندوق‌ها یک روز در میان و هفته‌ای دو مرتبه انجام شود.

مدیرکل اداره پست خراسان رضوی با اشاره به گسترش پیام‌ رسان‌های داخلی، افزود: با وجود گستردگی پیام‌رسان‌های داخلی دیگر پست‌ها، پیام‌های عاشقانه و حال و احوالپرسی عادی نیست و بیشتر شامل اوراق بهادار، مدارک، کارت سوخت،گذرنامه و سند است.

موسوی با اشاره به فعالیت‌های گسترده‌ در اداره پست استان، اظهار کرد: مطبوعات نابینایان با خط بریل به صورت رایگان به‌دست افراد می‌رسد.

وی امکان رهگیری مرسولات پستی با تاکید بر اینکه افراد می‌توانند با استفاده از تلفن همراه مرسولات پستی خود را پیگیری کنند، ادامه داد: این مهم در راستای ارتقاء کیفیت خدمات‌رسانی به مردم در این استان فعال شده است و شهروندان از این طریق می‌توانند به سایر خدمات پستی از جمله رهگیری مرسولات نیروی انتظامی شامل مدارک خودرو، کارت نظام وظیفه، کارت موتورسیکلت و گواهینامه، کدپستی ۱۰ رقمی، تعرفه‌های پستی، آدرس و نشانی دفاتر پستی و تماس با سازمان‌های دولتی و غیردولتی نیز دسترسی پیدا کنند.

مدیرکل اداره پست خراسان رضوی ادامه داد: یکی از کارهای پست ورود به حوزه تجارت الکترونیک است که در این حوزه، خراسان رضوی از شاخص خوبی برخوردار است و رتبه دوم را پس از تهران دارد.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.