پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷

ساف همه توافقنامه‌ها با رژیم صهیونیستی را لغو کرد

ساف

کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین از لغو تمامی توافقنامه‌ها با رژیم صهیونیستی در واکنش به تصمیم این رژیم برای اجرای طرح الحاق کرانه باختری خبر داد.

قدس آنلاین: به گزارش روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» در پایان جلسه روز گذشته خود بر ادامه تلاش در عرصه بین‌الملل جهت اتخاذ تدابیر و مجازات‌های لازم علیه شهرک‌نشینان و شهرک‌های صهیونیست‌نشین و تحریم تولیدات این شهرک‌ها تاکید کرد.

این کمیته اعلام کرد که ساف به دلیل اصرار رژیم صهیونیستی بر الحاق بخش هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی فلسطین، تمامی توافقنامه ها با تل آویو را لغو کرده است.

کمیته مذکور ضمن اعلام حمایت از جنبش تحریم رژیم صهیونیستی، از تمامی کشورهایی که تاکنون فلسطین را به رسمیت نشناخته‌اند، به ویژه کشورهای اروپایی دعوت کرد که کشور فلسطین را به رسمیت شناخته و زمینه عضویت کامل آن در سازمان ملل را فراهم کنند.

کمیته اجرایی ساف بر ادامه تلاش‌ها برای پیوستن به نهادهای بین‌المللی تاکید کرد که و خواستار کمک کشورهای مختلف به آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی «آنروا» به منظور ادامه خدمات رسانی این نهاد، به آوارگان فلسطینی شد.

این کمیته خواستار برگزاری اجلاس بین‌المللی صلح تحت نظارت کمیته چهارجانبه بین‌المللی به منظور پایان دادن به اشغالگری در فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتخت قدس شرقی در مرزهای سال ۱۹۶۷، حل مساله آوارگان بر اساس قطعنامه ۱۹۴ و آزادی تمامی اسرای فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.