جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱

سازمان ملل: مقامات آمریکا در برابر کشتار سیاه پوستان اقدام کنند

قتل سیاه پوستان

کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل از آمریکا خواست در خصوص پرونده مرد سیاهپوستی که به دست پلیس این کشور در شهر مینیاپولیس کشته شد وارد عمل شود.

قدس آنلاین: به گزارش خبرگزاری فرانسه، میچل باچله، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل ضمن محکوم کردن قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس آمریکا تاکید کرد، مقامهای این کشور باید اقداماتی جدی برای پایان دادن به حوادث مشابهی از این دست و کشتار آمریکایی‌های سیاهپوست اتخاذ کند.

باچله در بیانیه‌ای گفت: آنچه که به تازگی رخ داده یکی از سلسله عملیاتهای طولانی کشتار آمریکایی های سیاهپوست به دست پلیس آمریکا است و باید این کشور هرچه سریعتر به این گونه اقدامات پایان دهد.

همزمان کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا که تحت سلطه دموکرات‌ها است ، پس از کشته شدن چندین آمریکایی سیاه پوست به دست پلیس، از وزارت دادگستری خواست تا در مورد سوء رفتار سیستماتیک پلیس تحقیق کند.

مرگ جورج فلوید، در مینیاپولیس و همچنین برایانا تیلور که در آپارتمان خود در لوئیزویل ، کنتاکی تیرباران شد، سؤالاتی را مطرح می‌کند که آیا پلیس در نقش "الگوی عملی است که قانون اساسی" را نقض می کند؟

جرولد نادلر ، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان و دیگر دموکرات‌ها در نامه‌ای به ویلیام بار دادستان کل خواهان تحقیق در این باره شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.