شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

رئیس پارک علم و فناوری رودسر عنوان کرد

تولید دستگاه ضد کرونا در رودسر

پارک علم و فناوری گیلان

گیلان -رئیس پارک علم و فناوری رودسر از ساخت و تولید دستگاه ضد کرونا توسط یک شرکت دانش بنیان در این شهرستان خبر داد و گفت: این دستگاه تولید شده با فناوری پلاسمای اکسیژن کار می کند و ویروس ها، باکتری ها، مخمرها و قارچ های سطح و هوا را از بین می برد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری گیلان ، عادل رنجی از ساخت و تولید دستگاه ضد کرونا توسط یک شرکت دانش بنیان در شهرستان رودسر خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا، تولید محصولات مقابله با کرونا در دستور کار شرکت های دانش بنیان شهرستان رودسر قرار گرفت و یکی از شرکت های مستقر موفق شد برای اولین بار دستگاه ضدعفونی هوا و سطوح را تولید کند.

وی با بیان اینکه دستگاه تولید شده با فناوری پلاسمای اکسیژن کار می کند و ویروس ها، باکتری ها، مخمرها و قارچ های سطح و هوا را از بین می برد، خاطرنشان کرد: دستگاه مراحل دریافت تاییدیه و استانداردهای مورد نیاز خود را در دوره بحران کرونا گذراند و توانست تاییدیه لازم از آزمایشگاه رفرانس(مرجع) علوم پزشکی برای کرونا ویروس و آزمایشگاه مرکزی دانشگاه ارومیه برای آنفولانزا را اخذ کند.

رئیس پارک علم و فناوری شهرستان با اشاره به حمایت از تولید انبوه این محصول، تصریح کرد: این شرکت دانش بنیان موفق به تولید ۶۰۰ دستگاه از مدل های مختلف و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی و اماکن خصوصی شد.

رنجی اضافه کرد: اولین آمبولانس اورژانس ۱۱۵ کشور در رودسر و املش، آزمایشگاه مرجع علوم پزشکی گیلان، بیمارستان های رودسر، املش، رامسر و بویین زهرا و بیمارستان بین المللی میلاد ارومیه، مساجد، کتابخانه ها، ترمینال های مسافربری، فروشگاه ها، منازل، شهرداری ها، مجموعه های ورزشی در سطح کشور و بزرگترین کارخانه تولید چای خاورمیانه از جمله مراکزی بودند که با دستگاه ضد کرونا شرکت دانش بنیان «راهبران توسعه پارسی گیل» تجهیز شده اند.

نظرات

  • ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۵:۵۳
    0 0
    شماره تماس نداره
  • سید ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۵:۵۸
    0 0
    سلام چرا به بازار نیامده وچرادر تلویزیون ملی اعلام نشده است. مثل اینکه برخی دوست ندارند ازاین بلای خانمان سوز مردم رهایی پیدا کنند وبااین وضعیت بدنبال منافع خودشان هستند الله اعلم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.