شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

۱۴۰۰ هکتار از آب‌بندان‌های گیلان احیاء می‌شود

جهادکشاورزی

گیلان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه احیاء هزار و ۴۰۰ هکتار از آب بندان‌های استان در دستور کار قرار دارد گفت: طرح یاوران تولید با هدف تحقق جهش تولید در بخش کشاورزی گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی گیلان ،علی درجانی  از احیاء هزار و ۴۰۰ هکتار از آب بندان‌های موجود در شهرستان‌های استان گیلان در قالب ۱۱۴ پروژه خبر داد و با بیان اینکه جهاد کشاورزی تأکید زیادی بر این موضوع دارد اظهار داشت: طرح یاوران تولید با هدف تحقق شعار جهش تولید در بخش کشاورزی استان گیلان اجرا می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان استفاده از ظرفیت اعضاء هیئت علمی و محققان جهت تسهیل در انتقال دانش به عرصه‌های تولیدی را برای کسب بهره‌وری بیشتر لازم و ضروری تلقی کرد و ابراز داشت: انتقال دانش به مزرعه با مشارکت متولیان ذیربط موجب افزایش راندمان تولید و ارتقاء سطح درآمد کشاورزان می‌شود.

درجانی وجود ۸۷۷ پهنه آبی در گیلان را مورد توجه قرار داد و با اشاره به اینکه از سال گذشته و بر اساس منابع تخصیص‌یافته احیاء آب‌بندان‌ها در دستور کار قرار گرفت تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با اجرای پروژه‌های احیاء آب‌بندان‌ها در قالب ۱۱۴ طرح زمینه نگهداری و ذخیره معادل ۲۰۰ میلیون مترمکعب از روان آب‌ها ایجاد شود.

وی از نشا برنج بیش از ۹۰ درصد شالیزارهای گیلان با ارقام بومی و کیفی خبر داد و با تأکید بر اینکه امسال ارقام پرمحصول در ۳۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کشت شود گفت: ارتقاء دانش در هکتار، اقدامات ترویجی و آموزشی برای انتقال دانش و تأمین به موقع نهادها از جمله اقدامات جهاد کشاورزی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان توزیع بیش از هزار و ۵۰۰ تن بذر گواهی‌شده در این استان را مورد توجه قرار داد و ضمن اعلام این مطلب که این میزان بذر برای گخستین بار در گیلان توزیع شده است تصریح کرد: اقتصاد و اشتغال استان گیلان بر پایه کشاورزی است و نگاه تمام مسئولان توسعه و رونق ‌بخش کشاورزی در این استان است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.