شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸

آیت‌ الله علم‌الهدی مطرح کرد:

جوانان بهترین وسیله در توسعه‌ فعالیت‌های هلال احمر هستند

علم الهدی

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: جمعیت جوانان هلال احمر بسیار قوی است و خود این جوانان، بهترین وسیله برای توسعه فعالیت‌های هلال احمر خواهند شد.

به گزارش قدس آنلاین، آیت الله سید احمد علم الهدی، در جمع مسئولان هلال احمر خراسان رضوی، اظهار کرد: با توجه به پهنای عظیم خدماتی هلال احمر به بخش‌های مختلف کشور، نمایش این فعالیت‌ها بسیار کمرنگ است. خیلی از نهادهای مردمی که بالاتر از هلال احمر قرار گرفته اند، به علت نمایش درست کارهایشان، برای تشویق مردم است.

وی افزود: در رزمایش مواسات مسئولیت اصلی با هلال احمر بود، اما به درستی این فعالیت‌ها بیان نشد. در مسئله کرونا هم تمام ارگان‌ها بیشتر خودشان را نشان دادند با این مهم که هلال احمر بود که بار اصلی تأمین وسایل‌های بهداشتی را بر عهده داشت. اما در اینجا هم به درستی فعالیت‌های هلال احمر برای مردم معرفی نشد.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: هلال احمر بخشی از کمک‌های خودش را از مردم دریافت می‌کند و اگر به درستی فعالیت‌های خودش را معرفی نکند، حمایت مردمی را از دست خواهد داد. از همین‌رو، باید جوری معرفی شود که این سرمایه‌های اجتماعی در کنار هلال احمر باقی بمانند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه فضای مجازی یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که می‌تواند گویای فعالیت‌های هلال احمر برای مردم، به خصوص جوانان باشد، گفت: اگر هلال احمر از یک ساختار رسمی به ساختار انقلابی مبدل شود تأثیر گذاری بسیاری بر جوانان دارد. باید با برنامه ریزی، گستردگی فعالیت‌های هلال احمر در فضای مجازی و رسانه‌های غیررسمی بیشتر شود.

وی ضمن تاکید بر نقش جوانان، گفت: جمعیت جوانان هلال احمر بسیار قوی است و خود این جوانان، بهترین وسیله برای توسعه فعالیت‌های هلال احمر خواهند شد. جوانان همیشه در عرصه‌های انقلابی جلوه کننده و اثرگذار بوده‌اند.

در پایان نشست عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: به کارگیری جوانان در حوزه‌های علمیه، دانشگاه و محیط‌های کاری می‌تواند نیروی انقلابی و جوانی را برای هلال احمر پرورش دهد تا در بخش‌های مختلف یاری گر مردم باشند. هلال احمر باید اشتغال فرهنگی ایجاد کند تا برای نشان دادن فعالیت‌های بیشتر از جوانان یاری بگیرد. ان‌شاءالله با عنایت خداوند متعال یاری گر مردم باشید.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.