یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹

روستاهای حاشیه مشهد به شبکه آب شهری وصل می‌شوند

بخش مرکزی

بخشدار مرکزی مشهد گفت: روستاهای پرجمعیت و دارای مشکل تامین آب شرب در حاشیه این کلانشهر به شبکه آب شهری متصل می‌شوند.

به گزارش قدس آنلاین، ابوطالب سرابیان اظهار کرد: با توجه به اینکه شرکت آب و فاضلاب روستایی مشهد در شرکت آب و فاضلاب شهری ادغام شد و شرکت آب و فاضلاب مشهد شکل گرفته است، روستاهای دارای مشکل کمبود آب در حاشیه این شهر به شبکه آب شهری متصل می‌شوند.

وی ادامه داد: سیاست مدیران شرکت آب و فاضلاب مشهد این است که بر اساس اولویت‌ها مشکل آب روستاهای حاشیه مشهد را بر طرف کنند و در این راستا مشکل آب شرب روستاهای پرجمعیت مانند همت آباد و گرجی در حاشیه مشهد رفع خواهد شد.  

بخشدار مرکزی مشهد گفت: مشکل اصلی آب روستایی این بود که اعتبارات اندکی برای تامین شبکه و زیرساخت‌های آب شرب مناطق زیرپوشش خود داشت اما با الحاق روستاها به شرکت آب و فاضلاب مشهد و اعتبارات خوب این شرکت می‌توان نسبت به رفع مشکلات آب روستایی امیدوار بود.

وی در باره تامین آب روستای شهرآباد نیز افزود: این آبادی با ۸۵۰ خانوار جمعیت در بخش مرکزی قرار دارد و از آنجایی که آب شرب آن با تانکر تامین می‌شود از ۲ سال قبل قرار شده بود به شبکه آب شرب شهری متصل شود.

سرابیان ادامه داد: اتصال شهرآباد به شبکه آب شرب نیازمند احداث ۵۰۰ متر لوله کشی است که متولیان طرح قول داده‌اند تا هفته آینده این اتصال انجام و مشکلات آب شرب روستا برطرف شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);