دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰

ساختمان شهرداری رشت به موزه مردم‌شناسی تبدیل می‌شود

میراث

گیلان - معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: با انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین شهرداری و این اداره کل ساختمان شهرداری رشت به موزه مردم‌شناسی تبدیل می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان ،ولی جهانی ، از انعقاد تفاهم‌نامه مشترک بین اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان و شهرداری رشت در جهت سامان بخشیدن به ساختمان‌های قدیمی و ایجاد موزه‌های مشارکتی در مرکز شهر خبر داد و اظهار داشت: ساختمان شهرداری رشت به موزه مردم‌شناسی تبدیل می‌شود.

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان در تشریح جزئیات بیشتری از ایجاد موزه مردم‌شناسی مرکز استان عنوان کرد: با تفاهم‌نامه مشترکی که میراث‌فرهنگی استان گیلان با شهرداری به امضاء رسانده است طبقه دوم ساختمان شهرداری با عاملیت خود میراث فرهنگی برای موزه در نظر گرفته شد.

جهانی با بیان اینکه مجری پروژه و بهره‌بردار طرح تبدیل طبقه دوم ساختمان تاریخی شهرداری رشت به موزه مردم‌شناسی اداره کل میراث‌فرهنگی است تصریح کرد: طبقه نخست ساختمان شهرداری رشت نیز بر اساس صحبت‌هایی که تاکنون انجام شده است قرار شد به عنوان موزه بلدیه در اختیار خود شهرداری رشت قرار گیرد.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان از هزینه‌بر بودن کار نگهداری و مرمت ابنیه‌ قدیمی سخن گفت و بیان داشت: امیدواریم با هماهنگی شهرداری رشت بتوانیم با ایجاد فضایی مناسب زمینه‌های بهره‌مندی بیشتر مردم رشت و استان را از موزه‌های مشارکتی فراهم سازیم.

جهانی مرمت بناهای تاریخی و قدیمی که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده‌اند را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: انجام هرگونه عملیات مرمت و بازسازی این اماکن قدیمی باید کاملاً تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان گیلان انجام شود در غیر این‌صورت کار مورد تأیید قرار نمی‌گیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.