دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان:

مصرف آب درهمدان نگران کننده است

نیکداد

همدان- معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: مصرف آب درهمدان به ۱۷۱۰ لیتر در ثانیه رسیده که نگران کننده است.

 به گزارش قدس آنلاین حمیدرضا نیکداد معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان اظهار کرد: میزان تولید آب در ۲۵ تا ۳۰ مرداد سال گذشته که گرم‌ترین روزهای سال به شمار می‌روند ۱۶۹۰ لیتر در ثانیه بوده، اما امسال در اوایل خردادماه که هوا خیلی گرم نشده میزان مصرف آب به ۱۷۱۰ لیتر در ثانیه رسیده که نگران کننده است.

نیکداد از افزایش ۳۰ درصدی مصرف آب در همدان خبر داد و گفت: نگرانیم که مصرف آب در مردادماه به بیش از ۱۸۰۰ لیتر در ثانیه که رکورد بسیار خطرناکی در مصرف آب است، برسد.

وی با اشاره به اینکه با وجود اینکه سدهای استان وضعیت خوبی داشته و سرریز کرده‌اند، اما به علت شیوع کروناویروس مصارف آب بسیار بالا رفته است، اظهار کرد: میزان تولید آب در خردادماه که هنوز هوا خیلی گرم نشده ۱۷۱۰ لیتر در ثانیه است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی دارد.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان بیان کرد: میزان تولید آب در ۲۵ تا ۳۰ مرداد سال گذشته که گرم‌ترین روزهای سال به شمار می‌روند ۱۶۹۰ لیتر در ثانیه بوده، اما امسال در اوایل خردادماه که هوا خیلی گرم نشده میزان مصرف آب به ۱۷۱۰ لیتر در ثانیه رسیده که نگران کننده است.

نیکداد ادامه داد: در حال حاضر نگرانی ما برای ماه‌های گرم سال و افزایش دما و استفاده از کولرهای آبی بیشتر است چراکه ممکن است مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کند بنابراین توصیه ما به شهروندان این است که در کنار رعایت نکات بهداشتی و نظافت بحث مدیریت مصرف را جدی بگیرند چراکه اگر با کمبود آب مواجه شویم بحران جدی‌تر از بحران کرونا را خواهیم داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.