دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳

همدردی آکادمی اسکار با جامعه سیاه پوستان آمریکا

اسکار

در پی قتل «جورج فلوید» شهروند آمریکایی و سیاه پوست به دست پلیس این کشور که با اعتراضات سراسری همراه شده، آکادمی اسکار نیز به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش قدس آنلاین، در پیامی که از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، آمده است: «مرگ جورج فلوید برای هیچ فردی قابل پذیرش نیست. ما با همبستگی در کنار اعضای سیاه پوست آکادمی، همکاران، داستان سرایان، هنرمندان و همه مردم سیاه پوست در سراسر کشور ایستاده‌ایم، چرا که می‌دانیم جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد. آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار نیز برای رسیدن به عدالت با دیگران همصدا می‌شود. ما باید نور روشن‌تری روی مساله نژادپرستی بتابانیم ونقش خود را برای گذر از این مقطع ایفا کنیم». 

مرگ «جورج فلوید» شهروند سیاه پوست و بی‌دفاع توسط پلیس آمریکا، موجی از اعتراضات سراسری را در آمریکا و برخی دیگر کشورها ایجاد کرده است. 

آکادمی اسکار نیز در چند سال گذشته به نادیده‌گرفتن حقوق هنرمندان سیاه پوست و دیگر اقلیت‌های نژادی در جمع نامزدها و برندگان جوایز سینمایی اسکار متهم شده است و تلاش کرده با وضع قوانین جدید و افزایش شمار اعضای سیاه پوست از این اعتراضات بکاهد. 

منبع: ایسنا

انتهای پیام 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.