دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۹

رئیس ‌جمهور ونزوئلا خطاب به ایران: از شجاعت و همکاری شما تشکر می‌کنم/ ونزوئلا در مقابل آمریکا تنها نیست

مادورو

رئیس‌جمهور ونزوئلا در پیام توئیتری جدید از اقدام جسورانه جمهوری اسلامی ایران در ارسال ۵ فروند نفتکش حامل سوخت به کشورش با وجود تحریم‌های آمریکا علیه هر دو کشور تشکر کرد و شجاعت و همکاری ایرانی‌ها را ستود.

به گزارش قدس آنلاین، نیکولاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا روز دوشنبه طی پیامی توئیتری بار دیگر از ایران بابت ارسال 5 فروند نفتکش حامل سوخت به کشورش تشکر کرد و ضمن تمجید از شجاعت و همکاری ایرانی‌ها تأکید کرد که ونزوئلا در مقابل آمریکا تنها نیست.

رئیس‌جمهور ونزوئلا در این پیام توئیتری ضمن قدردانی از کارکنان شرکت نفت دولتی ونزوئلا (PDVSA) بابت مقاومت در برابر تحریم‌های غیرقانونی آمریکا، اظهار داشت: «خطاب به برادرانمان در ایران؛ از شجاعت و همکاری شما تشکر می‌کنم. ونزوئلا [در مقابل آمریکا] تنها نیست!»

نیکلاس مادورو که کشورش به‌شدت از سوی آمریکا تحت فشار است، هفته گذشته نیز در یک سخنرانی در شهر کاراکاس از حضرت آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم ایران و دولت حسن روحانی به خاطر همبستگی شان و شجاعت آنها که اجازه داده‌اند چند نفتکش حامل بنزین به ونزوئلا اعزام شود، تشکر و قدردانی کرده بود.

رئیس‌جمهور ونزوئلا در سخنرانی خود اظهار داشت: «شرایط اخیرا به اوج سختی رسیده بود یعنی در فوریه و مارس، ولی ما با یک طرح در برابر این فشارها و سختی‌ها مقاومت کردیم، ما برای ارائه خدمات ساختاری و بنیادین مقاومت کرده‌ایم، ولی در این مقاومت تنها رها نشدیم، ما برای این مبارزه و جنگ از یک ضد حمله استفاده کرده‌ایم تا تامین بنزین مورد نیاز مردم را تضمین کنیم و قصد دارم این روند را همچنان تضمین کنیم.»

تاکنون 4 فروند از نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا رسیده‌اند و یک فروند دیگر نیز بامداد امروز دوشنبه وارد منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا شده و تحت اسکورت ویژه نیروهای نظامی ونزوئلا قرار گرفته‌اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.