سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲

به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره) و فرارسیدن قیام پانزدهم خرداد صادر شد

بیانیه شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه خراسان

امام خمینی

به مناسبت فرارسیدن ارتحال ملکوتی امام خمینی قدس سره الشریف و قیام پانزدهم خرداد شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه خراسان بیانیه ای به این شرح صادر کرد.

شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه خراسان به مناسبت ارتحال ملکوتی امام خمینی قدس سره الشریف و پانزدهم خرداد بیانیه ای به این شرح صادر کرد.

 بسم الله الرحمن الرحیم

وَسَلَامٌ عَلَیْهِ یَوْمَ وُلِدَ وَیَوْمَ یَمُوتُ وَیَوْمَ یُبْعَثُ حَیًّا (سوره مریم/ آیه ۱۵ )

سالها می گذرد حادثه ها می آید انتظار فرج از نیمه خرداد کشم (امام خمینی ره)

شخصیت های پیشگام و پیشرو تاریخی و حوادث الهام‌بخش و تحول آفرین، همواره در دل زمان جاری اند و همچون آبی زلال و حیات بخش در هر مقطع زمانی، راهنما و هدایتگرند و نماد پیوستن به حقیقت و آن را معبر قرار دادن و به سرچشمه نور و فضیلت رسیدن، هستند. و چه جالب است که نام بلند آوازه و طنین کلام و فریاد امام خمینی ره) در طلیعه حرکت نورانی انقلاب اسلامی برای گذر از ظلمت به نور با حادثه نیمه خرداد چنان پیوسته و ضمیمه شده که هرگز میانشان بینونتی نیست و صد البته که در مشیت الهی این اندکاک و پیوستگی معنا می گردد. ۱۴ خرداد سالروز عروج ملکوتی پیشوای حق طلبان و مبارزان و معجزه گر دوران های معاصر و زمان پیشرو و رهبری که عالم معاصر را با گفتمان سازی اش در مسیر تحولی بنیادین و همه‌جانبه قرارداد با ۱۵ خرداد که مطلع الفجر انقلاب بزرگ اسلامی است گوهری یگانه می‌یابند، در کلام آمیخته با حکمت و نور امام خمینی (ره) آن محبوب سفر کرده چنین آمد که «اسلام سنگرهای کلیه جهان را فتح می کند».

آنچه که در امام محبوب ما مشهود و عینی بود اخلاص، صدق، طهارت، حکمت، بصیرت و واژگانی قدسی از این قبیل بودند و به همین دلیل است که به تعبیر بلند خلف صالحش امام خامنه ای، «امام خمینی یک حقیقت همیشه زنده است.»

آری چهاردهم و پانزدهم خرداد که به تعبیری مطلع الفجر بزرگ انقلاب اسلامی است با نام بلند و نستوه او گره‌خورده و انقلاب اسلامی بسان معجزه‌ای بزرگ و تکانه ای همه جانبه که سیاست و معرفت و علم و دانش، عظمت امت اسلامی را به نمایش نهاده و از درون دو عنوان رهبری بی بدیل امام خمینی قدس سره و حادثه عظیم ۱۵ خرداد برآمد و متولد شد و هم اکنون به فضل الهی و با درایت خلف ساله آن امام سفر کرده قائدی دیگر راهش را با همان سلامت می پوید و می رود که سنگر های بیشمار جهان و قلوب انسان‌های طالب حقیقت را که در جهان بسیارند، فتح نماید.

حوزه علمیه خراسان در سالروز این دو نماد حقیقت و دو چهره مبیّن راه و آرمان های انقلاب اسلامی نکات زیر را به عنوان مسیر و ممشای خود مطرح می نماید:

۱. بزرگترین درس والای امام خمینی (ره) دو پدیده مبارک حکومت اسلامی و ولایت فقیه است که فرزندان خمینی کبیر این دو گوهر تابنده را پاسداری نموده، تمام همّ و تلاش خود را مصروف می‌کنند که مبانی این دو اصل به هم چسبیده را با حرکت علمی و عملی خود تقویت، تبلیغ و عملی، و تمام سهم خویش را در راه نشر و عملیاتی سازی آنها ایفا نماید.

۲. نام امام خمینی (ره) سند مشروعیت انقلاب اسلامی است؛ ما این سند افتخار و مشروعیت را همواره راهبر راهنما و الگوی نظری و عملی خود قرار می دهیم.

۳. حادثه رمزگونه و کلیدی ۱۵ خرداد را یوم الله می‌دانیم و به روح بلند شهیدان پانزدهم خرداد و امام شهیدان و دیگر شهدای فراوانی که در تداوم ۱۵ خرداد با نثار خون خود عروج عندالله یافتند درود و صلوات می فرستیم؛ از خدای منان می‌خواهیم که آنان را «فِی مَقْعَدِ صِدْقٍ عِنْدَ مَلِیکٍ مُقْتَدِرٍ» همراه با سرور شهیدان عالم، حسین بن علی علیه السلام محشور فرماید.

۴. امام خمینی (ره) چشم از جهان بر بستند اما قافله عشق را بی قافله سالار نپسندیدند و رمزگونه و با بیان و بنان اشاره داشتند که «آقای خامنه ای برای رهبری صلاحیت دارند» و به همین نسق بود که رحلت بزرگ پیشوای عارفان و صالحان و مبارزان با جهل و ظلم ظالمان زمینه‌ای را برای خنّاسان داخلی و خارجی نسپرد و این قافله بی رهبر و پیشوا نماند بلکه رهبری که دقیقاً امام را می شناسد و با همه اخلاص و صدق و صلابت و حکمت، قدم در تداوم راهش نهاده یعنی امام خامنه‌ای عزیز سکان انقلاب را در دست گرفت و حوزه علمیه خراسان حمایت بی دریغ، همه‌جانبه و مخلصانه از ایشان را تکلیف همواره خود می داند و در این مسیر مقدس و نورانی ره می پوید.

۵. حوزه علمیه خراسان، رسالت خطیر و بزرگ خود می داند که در برابر تحریف چهره امام عزیز و تحریف تاریخ ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی، دو دیگر حادثه ها، به سان سدّی پولادین با موضعی علمی و عملی و قاطع با همه این بدطینتی ها و تحریف‌های خنّاسان مقابله نماید و رسالت خطیر خود را به نحو اتم و اکمل انجام دهد.

والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته

شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه خراسان

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.