سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳

رئیس مجلس:

خلاصه کردن امام(ره) در چند عکس و خاطره، بزرگترین ظلم به ایشان است

قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما در مجلس یازدهم باید خود را متعهد بدانیم که همه تصمیمات و اقداماتمان براساس اصول خط امام(ره) باشد.

قدس آنلاین: محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز طی سخنانی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره)، گفت: سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) را خدمت همه مردم ایران و همه آزادگان جهان تسلیت عرض می‌کنم.

وی اظهار داشت: یکی از تمایزات حضرت امام (ره) شخصیت چند بعدی ایشان بود و نکته مهم این بود که بدون ذره‌ای اغراق وجوه شخصیتی ایشان در همه عرصه‌ها در اوج قرار داشت او عارفی مجتهد، مجتهدی سیاستمدار، سیاستمداری حکیم، حکیمی زمان شناس، زمان شناسی دور اندیش بود که همه این خصوصیات ذیل دو وجهه بارز شخصیتی او تعریف می‌شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: او انسانی به معنای واقعی کلمه الهی بود و با همه وجود مردم باور بود و همین دو وجهه اساسی او بود که باعث می‌شد تا با تکیه به مردم هدفی به ظاهر محال را به سرانجام برساند و در مرحله اول حکومت به ظاهر مقتدر رژیم منحوس پهلوی را ساقط کند و در مرحله دوم زیربنای چالش اساسی و مبنایی با نظام استکباری در دنیا پایه گذاری کند.

قالیباف گفت: آیا جز با امدادهای الهی و جز با همراهی مردمی، می‌شد نظام تا بن دندان مسلح گذشته را از پا درآورد؟ آیا جز با داشتن خداباوری و مردم باوری ممکن بود وارد جنگی کاملاً نابرابر شد و به ظاهر با دستی خالی و با راهبرد نه شرقی، نه غربی و بدون کمک گرفتن از دو سوی نظام دو قطبی آن زمان به جنگی کاملاً نابرابر رفت و در نهایت نیز پیروز و سربلند از آن بیرون آمد؟

وی افزود: آیا اگر جانشین خلف وی حضرت آیت الله خامنه ای نیز خداباوری و مردم باوری این ابر مرد تاریخ را ادامه نمی‌داد این امکان وجود داشت که انقلاب اسلامی ایران امروز بتواند با این همه تحریم، تهدید و تخریب و هجمه‌های فرهنگی و اقتصادی و سیاسی مقابله کند؟ و امروز به نماد و الگوی مقاومت، ایستادگی و استقلال در برابر نظام استکباری بدل شود؟

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه ما به اشکالات و ناکامی‌های درونی خود اذعان داریم اما انسان منصف و با اطلاعی نیست که امروز بر تأثیرگذاری انقلاب ۴۰ ساله امام (ره) در نظام جهانی اعتراف نکند.

قالیباف تصریح کرد: انقلاب امام (ره)، امروز به نخبگان دنیا نشان داد و ان شاءالله در آینده به مردم دنیا نشان خواهد داد در برابر زورگویی‌های پیدا و پنهان سر خم نکرد و ابتدا ابر قدرت‌ها را از برج عاج به پایین کشید، ناتوان بودن آنها را به همه نشان داد و سپس به همه مردم و به خصوص به آزادگان سراسر جهان که جان شأن از جنگ طلبی و فساد ابر قدرت‌ها به لب رسیده نشان داد که می‌توان بدون پشتوانه مستکبران و با لگدمال کردن خوی استکباری آنها به شرف و عزت و استقلال و آبرو دست پیدا کرد.

وی تصریح کرد: این درسی است که انقلاب امام در طول ۴۰ سال عرضه کرده و تجربه موفق آن امروز دنیا را تحت تأثیر قرار داده است. از این رو است که امام (ره) به تعبیر بلند رهبر حکیم انقلاب، معلم اول عصر جدید است. عصر جدیدی که انقلاب اسلامی ایران با راهبرد چالش عقلایی آن را آغاز کرده و قواعد حاکم بر نظام ناعادلانه جهانی را تحت تأثیر قرارداده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز موفقیت با شکست آمریکا در «عین الاسد» و ماجرای نفت کش‌های استقلال برای بخش بیشتری از جامعه جهانی الهام بخش می‌شود.

قالیباف گفت: آنچه از امام بزرگوار ما به یادگار مانده نشان دهنده این است که روش و منطق او در واقعیت و عمل بارها گره گشا بوده است.

وی با تأکید بر اینکه امام میراث فرهنگی نیست، گفت: بسیاری تلاش می‌کنند که امام را در چند جمله تعریف کرده و به چند عبارت و عکس و خاطره خلاصه کنند؛ این بزرگترین ظلم به امام (ره) است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: راه امام (ره) واقعیتی تجربه شده است و در مقاطع مختلف تاریخ به عینه دیده‌ایم که هر جا از منطق او فاصله گرفته‌ایم، مشکلات ما را در بر گرفته اند. هرجا مطابق روش او عمل کرده‌ایم، به ناگاه و در عین ناباروری تمام ابرقدرت‌های پوشالی جهان، توانسته‌ایم راه حل‌ها را بیابیم و بر مشکلات فائق آئیم.

قالیباف گفت: همه درد آنجاست که چرا ما این دو رکن یعنی خدا باوری و مردم باوری را در الگوی مدیریتی ۴۳ ساله خود به طور کامل پیاده نکردیم. مروری کوتاه به موفقیت‌ها و ناکامی‌های انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که ما هرگاه این دو باور را در کنار خودباوری به عنوان رکن سوم نگاه امام (ره) دخیل کرده ایم، نتیجه‌های درخشانی گرفته‌ایم.

وی فزود: آیا پیروزی انقلاب اسلامی و موفقیت در دفاع مقدس افزایش قدرت دفاعی، پیشرفت‌های علمی، افزایش قدرت منطقه‌ای، پیروزی جبهه مقاومت جز بر پایه این رکن‌ها به نتیجه رسیده است. همین رویکرد تجربه شده راه حل ناکامی‌های امروز ما در تمام مسائل است.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما برای غلبه بر مشکلات راهی جز حرکت در خداباوری، مردم باوری و باور راسخ به اینکه «ما می توانیم»، نداریم. بدون تردید حرکت در مدار مکتب امام (ره) ذیل راهبری‌های رهبر الهی و مردمی مقام معظم رهبری باعث قوی شدن فرد فرد ایرانی‌های عزیز در همه عرصه‌ها خصوصاً عرصه اقتصادی می‌شود و ایران قوی شده از درون، الگوی الهام بخشی برای نظام خسته از ظلم جهانی خواهد بود.

قالیباف تأکید کرد: خط امام ضامن عزت و استقلال ما است و هم عدالت و پیشرفت را برای ما به ارمغان می‌آورد. ما در مجلس یازدهم باید خود را متعهد بدانیم که همه تصمیمات و اقداماتمان براساس اصول خط امام (ره) باشد. اصلی ترین و پیش رو ترین نماد خط امام از دید ما رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب نماد، شاخص و طلایه دار خط امام است، گفت: امیدواریم خداوند به ما توفیق استقامت در این مسیر و نهایتاً روشن شدن چشمانمان به قدوم حضرت ولی عصر به عنوان مقصد و مقتدای اصلی این راه نورانی را عطا کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.