جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰

گزارش روزنامه آمریکایی از قتل یک سیاهپوست دیگر به دست پلیس

لوئیس

اداره پلیس این منطقه اعلام کرد که به علت عدم استفاده از دوربین نمی‌تواند تایید کند که افسران پلیس چه نوع محدودیت‌های فیزیکی برای الیس ایجاد کرده‌اند.

قدس آنلاین: یک روزنامه آمریکایی به دنبال قتل جورج فلوید توسط یک افسر پلیس این کشور فاش کرد که سیاهپوست دیگری نیز در ماه مارس (اسفند ۹۸) به دست افسران پلیس ایالت واشنگتن به قتل رسیده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه واشنگن اگزمینر، نتیجه کالبد شکافی «مانوئل الیس» شهروند ۳۳ ساله آمریکایی نشان می‌دهد که او بر اثر کمبود اکسیژن و محدودیت‌های فیزیکی در هنگام بازداشت توسط افسران پلیس کشته شده است. الیس دقایقی پس از بازداشت توسط افسران اداره پلیس شهر تاکوما ایالت واشنگتن جان خود را از دست می‌دهد.

براساس این گزارش، الیس با ذکر جمله معروف «نمی‌توانم نفس بکشم» جورج فلوید زیر دست افسران پلیس جان داده است.

او روز ۳ مارس (۱۳ اسفند ۹۸) از سوی ۴ افسر پلیس دستگیر می‌شود و به گفته اداره پلیس منطقه پیرس درحالیکه افسران الیس را نگه داشته بودند او به تقلا کردن ادامه داده است.

اداره پلیس این منطقه اعلام کرد که به علت عدم استفاده از دوربین نمی‌تواند تایید کند که افسران پلیس چه نوع محدودیت‌های فیزیکی برای الیس ایجاد کرده‌اند.

پلیس تاکوما خواستار اخراج افسران پلیس شریک در قتل الیس شده است.

قتل الیس از نظر زمانی به قبل از کشته شدن جورج فلوید باز می‌گردد و جمله «نمی‌توانم نفس بکشم» احتمالا هر از چند گاهی از گوشه و کنار آمریکا بلند می‌شده اما به گوش نمی‌رسیده است.

به دنبال کشته شدن فلوید، مردم آمریکا اعتراض‌های گسترده‌ای را در سراسر ایالات این کشور برگزار کردند و در اغلب تجمع‌ها جمعیت جمله نمی‌توانم نفس بکشم که بر سر زبان معترضان افتاده را سر می‌دهند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);