شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان:

کرونا در گیلان فعال است/ مردم روابط اجتماعی را عادی سازی نکنند

علوم پزشکی

گیلان- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر اینکه مردم باید مسائل بهداشتی اعلام شده را جدی بگیرند، گفت: بیماری کرونا همچنان در کشور و استان گیلان فعال است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی گیلان ،آبتین حیدرزاده ،با اعلام هشدار نسبت به روند افزایشی بیماران کرونایی، اظهار کرد: بیماری کرونا همچنان در کشور و استان گیلان فعال است.

وی رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی در بین عموم و بی توجهی به توصیه های بهداشتی را عامل اوج گیری دوباره ویروس کرونا دانست و افزود: آمارها نشان می دهد که طی هفته اخیر موارد مثبت بیماری کرونا افزایش داشته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر اینکه مردم باید مسائل بهداشتی اعلام شده را جدی بگیرند، گفت: روزانه حداقل ۵۰ نفر در بیمارستان های سطح استان به دلیل ابتلا به کرونا بستری می شوند. و لذا حدود ۶۰۰ نفر از افرادی که در تماس با این ۵۰ بیمار بودند آزمایش پی.سی.آر را انجام می دهند و متاسفانه موارد مثبت کرونا در میان این افراد زیاد است.

حیدرزاده، وضعیت کرونایی را عادی ندانست و تصریح کرد: مردم به ویژه افرادی که علائم ندارند و حتی در تماس با بیماران کرونایی هم نبودند، عادی سازی روابط اجتماعی در روزهای شیوع کرونا را از ذهن خود خارج کنند.

وی یکی از راه های مهم قطع زنجیره انتقال این ویروس را پرهیز از ترددهای بی مورد و سفرهای غیر ضروری دانست و خاطرنشان کرد: اگر موارد بهداشتی را جدی بگیریم می توانیم بیماری را در استان ثابت نگه داریم و شاهد اوج گیری احتمالی نباشیم.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، همچنین از مردم خواست از تجمع در یک فضای بسته خودداری کنند و یادآور شد: در صورت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی حتما از ماسک استفاده کنید.

وی با بیان اینکه آماده پاسخ گویی به افراد مشکوک هستیم، اضافه کرد: اگر علایمی مانند تب، سرفه، بدن درد، لرز و خستگی را مشاهده کردید حتما در سامانه سلامت ثبت نام کنید و اگر قبلا ثبت نام کرده اید مجدد با ورود کد ملی وارد سامانه شوید و همکاران ما سریعا تماس خواهند گرفت و در صورت لزوم آزمایش رایگان انجام خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.