شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰

محکومیت ۱۳ میلیارد ریالی قاچاقچی ارز در مشهد

واریزی ارز

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: یک قاچاقچی ارز در مشهد به پرداخت ۱۳ میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

اداره کل تعزیرات حکومتی استان خراسان رضوی  به نقل از سید مرتضی مدنی فدکی گزارش داد: حسب گزارش واصله از پلیس فرودگاه‌های خراسان رضوی متهم به هنگام خروج از کشور به مقصد ترکیه از طریق فرودگاه مشهد توسط ماموران گیت خروجی مورد بازرسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در این بازرسی۵۶ هزار و ۳۰۰ دلار آمریکا به صورت جاساز در کف پا و در کارتن قند همراه این متهم کشف و پرونده به شعبه چهارم ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی مشهد ارجاع شد.
او اضافه کرد: شعبه مربوطه پس از رسیدگی به این پرونده و احراز تخلف، به ضبط ارز قاچاق به نفع دولت حکم صادر و متهم پرونده را به پرداخت مبلغ ۱۳ میلیارد و ۱۱۰ میلیون و ۴۳۵ هزار ریال جزای نقدی محکوم کرد.

جریمه ۳۴ میلیاردی پرونده پوشاک خارجی قاچاق در مشهد
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی در خبر دیگری از جریمه ۳۴ میلیاردی پرونده پوشاک خارجی در مشهد خبر داد و افزود: یک واحد صنفی به اتهام عرضه پوشاک قاچاق علاوه بر ضبط کالا به پرداخت مبلغ ۳۴ میلیارد و ۶۱۸ میلیون و ۵۸۲ هزارو ۹۸۴ ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.
مدنی گفت: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان رضوی در اجرای طرح ساماندهی پوشاک برند مقادیری پوشاک خارجی کشف کردند و پرونده به شعبه هشتم تعزیرات حکومتی مشهد ارجاع و مورد رسیدگی قرار گرفت.
وی ادامه داد: پس از بررسی و استعلامات انجام شده مشخص شد تمامی کالاهای موضوع گزارش فاقد شناسه کالا و قاچاق است که در نهایت رای به ضبط کالا و جزای نقدی اعلام شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.