سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

مدیرعامل آرامستان های شهرداری مشهد خبر داد

توزیع نذورات در آرامستان‌ها ممنوع است

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد گفت: رعایت پروتکل‌ها و نکات بهداشتی برای حضور مردم در آرامستان‌ها و زیارت اهل قبور در راستای پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا ضروری است.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام حسین مهدوی دامغان با اشاره به بازگشایی مجدد بهشت رضا(ع) و بهشت رضوان اظهار کرد: رعایت پروتکل‌ها و نکات بهداشتی برای حضور مردم در آرامستان‌ها و زیارت اهل قبور در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ضروری است،  با توجه به بازگشایی آرامستان‌ها از زائران اهل قبور درخواست می‌شود برای افزایش ایمنی و پیشگیری از انتقال و شیوع ویروس کرونا تا رسیدن به وضعیت مطلوب نکات بهداشتی که از سوی دانشگاه علوم پزشکی بر آن تاکید شده را در مراجعه به آرامستان‌ها رعایت کنند.

وی افزود: زائران اهل قبور در زمان حضور در آرامستان‌های شهرداری مشهد باید فاصله‌گذاری بین افراد را که حداقل یک متر است رعایت کرده و از برقراری تماس با سطوح، تجهیزات، دستگیره درب‌ها، میز و صندلی، شیرآلات، نرده پله ها و ... سایر موارد خودداری کنند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وی با اشاره به این که استفاده از وسایل حفاظت فردی مانند ماسک و دستکش برای کلیه افراد مراجعه کننده به آرامستان‌ها الزامی است، افزود: در کنار این موارد به زائران اهل قبور توصیه می‌شود تا در آرامستان‌ها از کتب ادعیه و قرآن شخصی استفاده کرده و مدت زمان حضورخود در آرامستان‌ها را به حداقل برسانند.

حجت الاسلام دامغانی خاطرنشان کرد: همچنین از زائران اهل قبور تقاضا می‌شود تا از پهن کردن فرش و تجمع در آرامستان‌ها خودداری کرده و چارچوب برگزاری مراسمات در فضای باز نیز، متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به این که به زائران اهل قبور توصیه می‌شود برای حفظ سلامتی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از بطری‌های آب آشامیدنی بسته‌بندی شده استفاده کنند، اضافه کرد: توزیع نذورات به ویژه مواد غذایی نظیر خرما، حلوا و ... در آرمستان‌های شهرداری مشهد ممنوع بوده و از این کار جلوگیری خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری مشهد گفت: شهروندان باید به این موضوع توجه داشته باشند که در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، احتمال بازگشت مجدد محدودیت ها برای زیارت اهل قبور وجود دارد.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.