سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶

مدرسه تلویزیونی تعطیلات تابستانی ندارد

شبکه آموزش

مدیر گروه آموزش‌های رسمی شبکه آموزش سیما از آغاز به کار «مدرسه تابستانی»، از هفته اول تیر ماه خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شبکه هفت سیما، شهرام کجوری ـ سرپرست گروه آموزش‌های رسمی شبکه هفت سیما ـ گفت: از ابتدای تیر ماه «مدرسه تابستانی» در مقطع ابتدایی بعد از یک وفقه کوتاه که پس از امتحانات پایان سال تحصیلی صورت گرفت، دوباره روی آنتن شبکه آموزش سیما می‌رود.

وی افزود: در این برنامه آموزش تکمیلی همراه بازی و تفکر با اقتباس از کتاب‌های درسی مقطع ابتدایی به کودکان داده می شود.

کجوری با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت تحول در آموزش تصریح کرد: با توجه به رهنمودهای رهبری در تحول مسائل آموزشی که فایده‌محور و عمقی و کاربردی شدن دروس در مراکز آموزشی را یکی از مصادیق عینی تحول برشمرده‌اند؛ شبکه آموزش پیش از این سعی کرده با تولید برنامه‌هایی همچون «فرصت برابر» و «پرسشگر» و همچنین تولید برنامه‌های مهارتی با مدنظر قرار دادن رهنمون‌های رهبری، سهم هرچند کوچک در تحول آموزشی داشته باشد.

وی در ادامه، حضور مجریان کودک در «مدرسه تابستانی» را اتفاقی مثبت در جهت انگیزه دادن به کودکان برای آموزش خواند و بیان کرد: مجریان مطرح کودک در برنامه می‌توانند با ایجاد فضای شاد و بازی‌های متنوع، فکر کردن و آموزه‌های زندگی را به دانش آموزان آموزش دهند.

وی افزود: استفاده از بازی‌ها و عروسک‌ها در برنامه کمک می‌کند تا دروس در ذهن دانش آموز نفوذ کند و با عمق بخشی، بتوانیم کاربردش را در زندگی و جامعه شاهد باشیم.

کجوری خاطرنشان کرد: حضور مجریان کودک در قالب پیشنهاد به شبکه و وزارت آموزش و پرورش ارائه شده که در صورت توافق و تائید به اجرا درمی‌آید.

وی در پایان عنوان کرد: «مدرسه تابستانی» در مقطع ابتدایی تا ۳۱ تیر ماه هر روز از شبکه آموزش سیما پخش می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.