سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹

آیت‌الله علم‌الهدی:

پژوهشکده‌ها نقش موثری در تولید و ترویج علم دارند

علم الهدی

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها با همکاری هم می‌توانند تولید علم را چند برابر کنند و آن را به صورت کاربردی در بخش‌های تولیدی و صنعتی کشور استفاده کنند.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در دیدار با رئیس پژوهشکده مطالعات اسلامی و رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار کرد: تولید علم به واسطه جوانان در پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان نقش همکاری و همفکری، افزود: دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها با همکاری هم می‌توانند تولید علم را چند برابر کنند و آن را به صورت کاربردی در بخش‌های تولیدی و صنعتی کشور استفاده کنند.

وی افزود: یکی از اصول مهم پژوهشکده‌ها و دانشگاه‌ها باید این باشد که موقعیت علمی مناسبی را در استان‌های خودشان ایجاد کنند تا از ظرفیت انسانی موجود به درستی بهره ببرند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: نشست‌های تخصصی در دانشگاه‌ها بسیار مفید و حائز اهمیت است اما این نشست‌ها نباید تبدیل به کلاس درس بشود، بلکه باید فضایی برای نقد شدن و بررسی تخصصی موضوعات علمی و دانش بنیانی باشد.

آیت الله علم الهدی در پایان تاکید کرد: دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها باید ارتباطاتشان را با بخش‌های دیگری از جمله حوزه علمیه افزایش دهند تا بتوانند از دیدگاه‌های مختلف، به بررسی موضوعات مختلف علمی بپردازند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.