سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲

موسوی: سفیر آلمان به ایران بازگشته است/ امیدواریم فریاد تظلم خواهی مردم آمریکا نتیجه بدهد

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی درباره خروج سفیر آلمان از ایران گفت: وی دیروز با مقامات وزارت خارجه دیدار داشته و مراحل اداری برای انتخاب جایگزینش در حال انجام است.

به گزارش قدس آنلاین، سیدعباس موسوی در پاسخ به سوالی درباره خروج سفیر آلمان از کشور گفت: تا جایی که من خبر دارم سفیر آلمان به دلیل مشکل شخصی که داشتند از ایران رفتند و برگشتند؛ اگر اشتباه نکنم دیروز یا پریروز با یکی از مقامات وزارت امور خارجه دیدار داشتند.
وی که با خبرگزاری صدا و سیما مصاحبه می‌کرد ادامه داد: سفیر آلمان در وزارت خارجه این کشور به پست جدیدی منصوب شده است و جایگزین ایشان هم معرفی شده و کارهای اداری در حال انجام است تا جایگزین جدید بعنوان سفیر وارد ایران شود.

موسوی همچنین در پاسخ به سوالی درباره شدت گرفتن اعتراضات ضد بی عدالتی در آمریکا با اشاره به اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران عدم مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر است تصریح کرد: اما اوج بی عدالتی ظلم و تبعیض علیه مردم یک کشور در اتفاقات اخیر آمریکا نمایان است بنابراین نمی‌توانیم بعنوان یک نظام مستقل که عدالت خواه است صدای معترضان را نشنویم و شاهد تضییع حقوق مردمی باشیم که سالیان سال است در این کشور تحت ستم قرار دارند.


وی خاطرنشان کرد: از زمان برده داری در آمریکا تا الان یعنی قرن بیست و یکم ما شاهد ظلم و تبعیض به بخشی از جامعه آمریکا هستیم به نوعی که الان به صورت فوران اجتماعی بروز کرده است؛ و دارند فریاد مظلومیت خودشان را که برای قرن‌ها خفه شده بود بروز می‌دهند بنابراین جا دارد ما بعنوان جمهوری اسلامی ایران و همه کشورهای دنیا این فریاد تظلم خواهی مردم آمریکا را بشنوند و الان هم می‌شنوند.


سخنگوی وزارت خارجه همچنین ابراز امیدواری کرد این فریاد تظلم خواهی نتیجه بدهد و آمریکایی‌ها که همیشه مدعی حقوق بشر و آرامش در کشورها بودند به شعارهایی که خودشان دادند عمل بکنند و مردم آمریکا را آزاد بگذارند و اجازه بدهند نفس بکشند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.