پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸

رئیسی:

هیچ بانکی حق ندارد کارخانه‌ای را که تملک کرده، تعطیل کند

رئیسی

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه برای شکل گیری ایرانی قوی نیازمند مدیرانی شجاع، قانونگذاری، اجرا و دستگاه قضایی قوی هستیم، گفت: به جد از چنین مدیرانی حمایت می‌کنیم.

قدس آنلاین:به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی بعد ازظهر پنج‌شنبه ٢٢ خرداد در جلسه شورای اداری فارس،  رمز موققیت جمهوری اسلامی در دوران کرونا را تدابیر حکیمانه رهبری در همه حوزه‌ها ذکر و خاطرنشان کرد: ایشان نه تنها در رهنمود که سلوک و رفتار خود نشان دادند چگونه می‌توان کار و تلاش را با رعایت مسائل بهداشتی ادامه داد.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: مردم پای کار آمدند و همه حسینیه‌ها، مساجد و خانه‌های مردم به کارهای مومنانه اختصاص داده شد و این درسی است که هرجا مردم به میدان بیایند، آنجا موفقیت حاصل می‌شود.

رئیسی به مسئله اقناع افکار عمومی اشاره و تاکید کرد: اگر در تمهید اقدمات با مردم حرف بزنیم، نتیجه خوبی خواهد داشت مثل روز ١٣ فروردین که مردم در خانه ماندند.

او اضافه کرد: یکی از نکات مهم و محوری که رهبری در ١٤ خرداد امسال در تبیین شخصیت امام(ره) فرمودند، مسئله تحول بود.امروز نیز هر کسی در حوزه‌ای باید خود را مخاطب امر ایشان به ویژه تحول در اجرای عدالت ببیند.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه از نکته‌های مهم در ادارات، مسئله عدالت است، گفت: امروز تفاوت مدیریت در نظام اسلامی با همه نظام‌ها در چند مورد شاخص است. از جمله؛ مدیران و مجریان کشور باید در ابعادی چون در برابر پروردگار، ارباب رجوع، عموم مردم و سلسه مراتب اداری و نظامات نظارتی پاسخگو باشند.

رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بانک‌ها باید در شرایط  فعلی به کارخانه دار، واحدها و بنگاه‌های تولیدی فرصت دهند، افزود: این سوال در قوه قضاییه در حال بررسی است که اگر بانکی خود بهره بانکی را تعیین کند، آیا نظامات اداری مانند دستگاه‌های قضایی باید ضمانت دار چنین تصمیمی باشند؟ این مهم مورد سوال است.

او با تاکید بر اینکه هیچ بانکی حق ندارد کارگاه یا کارخانه‌ای را که تملک کرده، تعطیل و چرخ‌های تولید را از کار بیندازد، گفت: تولید جهش می‌خواهد اما آیا بانک واحد تولیدی یا کارگاهی را تملک می‌کند که چرخ تولید را بخواباند؟

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: باید مدیران با شجاعت و با جرات به میدان بیایند و با پیگیری تلاش کنند، سهم مهمی در چرخش چرخه‌های تولید داشته باشند.

رئیسی گفت: اگرچه اعتبار و نیروی کارآمد نقش مهمی در تولید دارد اما مدیریت، در قوت کار بالاترین سهم را دارد.

او عنوان کرد: سنگرسازان بی سنگر کارهای نشدنی را در جنگ مقدس، شدنی کردند و ما در گام دوم با همین ظرفیت‌های موجود و اعتبارات کم باید گره‌ها را باز کنیم.

رئیس قوه قضاییه با تصریح بر اینکه معتقدیم در نظام اداری باید مدیران انقلابی نقش آفرین باشند، گفت: بسیاری از تحریم‌ها، تهدیدها و محدودیت‌ها را می‌توان با اندیشه و مدیریت حل و مردم را هم امیدوار کرد.

 رئیسی اظهار کرد: برنامه‌هایی برای حل مشکل واحدهای تولیدی وجود دارد که باید تلاش کرد تا در جهت اجرای عدالت، آنها را به چرخه تولید بازگرداند.

او همچنین با بیان اینکه نظام ما، نظامی عادلانه است و ذائقه نظام اداری کشور فسادناپذیر است، گفت: بنای عالم این نیست که در باطل باشد و هاضمه عالم باطل نمی‌پذیرد و اگر هم بشود، ماندگار نیست.

رئیس قوه قضاییه همچنین از دستگاه‌های اجرایی خواست نظارت‌های درون دستگاهی را فعال کنند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه چرا وزارت نیرو اجازه می‌دهد چاه غیرمجاز حفر شود؟ چرا منابع طبیعی اجازه می‌دهد که رفع تصرفی انجام شود؟ گفت: قبل از برخورد قضایی باید اقدامات انجام شود تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

رئیسی افزود: یکی از مسائل استان فارس زمین خواری است و به هیچ عنوان این موضوع قابل پذیرش نیست و باید دادگستری مانع آن شود.

او همچنین با بیان اینکه ساماندهی اتباع بیگانه باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: تعداد قابل توجهی اتباع بیگانه در استان فارس ساکن هستند که باید ساماندهی آنها انجام شود تا با مشکلی مواجه نشویم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.