جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷

تروریست معروف سوری در لیبی کشته شد

الاطرش

«سامر الاطرش» ملقب به «ابویعرب الاثری» تروریست سوری تبار عضو گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره سابق) امروز (جمعه) در نبردهای شهر «سرت» لیبی کشته شد.

قدس آنلاین: وی به همراه تعدادی از همراهانش در اثر حمله هوایی کشته شده است و تعداد بسیاری از دوستان وی در داخل جبهة النصره تصاویر وی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند.

وی جزو آن دسته تروریست‌هایی است که ترکیه آن‌ها را از ادلب و شمال حلب به لیبی اعزام کرده است تا علیه عناصر وابسته به «خلیفه حفتر» در لیبی بجنگند؛  تروریست‌هایی که بنابر برخی گزارش‌ها تاکنون شمار آن‌ها به بیش از ۱۰ هزار نفر رسیده است.

در نهم خرداد نیز مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه مدعی شد که ترکیه تعدادی از عناصر داعش را از سوریه به لیبی اعزام کرده است. 

تا کنون ۱۰۱۰۰ تروریست از جانب ترکیه به لیبی اعزام شده‌اند که البته تمامی آن‌ها ملیت سوری ندارند. همچنین ۳۴۰۰ نفر دیگر در حال آموزش در اردوگاه‌های ترکیه در شمال سوریه برای اعزام به لیبی هستند.

ترکیه از دولت «وفاق ملی لیبی» در برابر نیروهای حامی «خلیفه حفتر» حمایت می‌کند و از سال گذشته به طور رسمی و با مصوبه پارلمان این کشور، نیرو و تجهیزات وارد لیبی کرده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.