شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰

مشکل کمی و کیفی آب شرب شهرضا رفع شد

ابفا

اصفهان - مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان گفت: با حفر وتجهیز چاه ها و ساماندهی چشمه ها تا حدودی مشکل کمی و کیفی آب شرب شهرضا برطرف شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی مدیرعامل شرکت آبفا استان هاشم امینی افزود: در حال حاضر آب شرب شهرستان  شهرضا  و۲۱ روستای تحت پوشش آن  از طریق ۴۰ حلقه چاه تامین می شود .

وی با اشاره به تامین آب شرب شهرستان شهرضا اعلام کرد: هم اکنون با بهره مندی از  ۲۰ حلقه چاه با دبی ۳۲۰ لیتر در ثانیه، آب شرب حدود ۱۶۰ هزار نفر جمعیت شهرستان شهرضا تامین می گردد، این درحالیست که در تابستان سال گذشته در زمان پیک مصرف، به منظور تامین پایدار آب  مشترکین با کمبود ۱۰۰ لیتر در ثانیه مواجه بودیم.

وی با اشاره به رفع مشکل کم آبی در شهرستان شهرضا گفت: با حفر ۳ حلقه چاه در محله محمدیه، سروستان و اسلام آباد با دبی بیش از ۶۰ لیتر در ثانیه، به زودی تا حدودی مشکل کم آبی شهرستان حل می شود .

وی پیرامون چگونگی تامین آب شرب روستاهای توابع شهرستان شهرضا اعلام کرد: در حال حاضر ۲۱ روستا تحت پوشش آبفا شهرضا قرار دارد که آب شرب این روستاها از طریق ۲۰ حلقه چاه و یک دهنه چشمه تامین می شود .

هاشم امینی با تاکید بر ارتقا کیفیت آب شرب شهرضا تصریح کرد: در دو  مخزن هزار مترمکعبی اختلاط آب چاه های سمیرم با چاه امیر کبیر و دیگر چاه ها  صورت می گیرد و این امر منجر به افزایش کیفیت آب شرب بسیاری از مناطق شهرضا، از جمله شهرک امیر کبیر و محله خمینی آباد شده است. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.