شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸

مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

امیدی به واکسن کرونا نیست/ ضرورت استفاده از ماسک در شرایط کنونی

کرونا

مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: به دلیل اینکه ویروس خیلی راحت از سیستم ایمنی می تواند فرار کند، لذا امیدی به واکسن نیست.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر"نوذر نخعی" امروز شنبه ۲۴ خردادماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با بیان اینکه یکی از سوالات این است آیا ویروس ضعیف شده یا خیر؟ افزود: مقداری شکل و شمایل ویروس در حال تغییر است و کمی مسری تر شده اما صراحتی درباره ضعف آن وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه علائم گوارشی متاثر از ویروس کرونا نسبت به قبل بیشتر شده است، افزود: درباره استفاده از ماسک نیز براساس توصیه سازمان جهانی بهداشت باید همه شرایط را در نظر بگیریم.

نخعی تصریح کرد: ماسک های پزشکی مربوط به چهار گروه مراقبان بیمار، بیماران، نگهداران بیمار و افراد دارای سن بالای ۶۰ سال و بیماری زمینه ای است. ضمن اینکه هر ماسک پارچه ای مورد تایید نیست.

این متخصص پزشکی اجتماعی درباره امیدواری به واکسن کرونا بیان کرد: به دلیل اینکه ویروس خیلی راحت از سیستم ایمنی می تواند فرار کند، لذا امیدی به واکسن نیست.

وی درباره وضعیت ویروس کرونا در گرما گفت: اگر می گوییم کرونا به گرما حساس است پس چرا مناطق گرمسیر با این ویروس درگیر هستند؟ که این تجربه خود نشان دهنده آن است که گرما تاثیری بر این ویروس ندارد.

مشاور ارشد رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید بر اینکه جوانان، بچه های بدون علامت و سالمندان در خانه بیشترین انتقال دهندگان ویروس کرونا هستند گفت: بحث رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی همچنان مورد تاکید است و باید آگاهی رسانی با روش های مختلف صورت بگیرد. ضمن اینکه ضرورت استفاده از ماسک اکنون بیش از اسفندماه است زیرا قبلا تعداد درگیر ها کمتر از زمان کنونی بود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.