دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۱

کرونا ۳۰ درصد مصرف آب در همدان را افزایش داد

مصرف بی رویه آب

همدان- معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: با شیوع کرونا مصرف آب در همدان بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است و روزانه هزار و ۸۵۰ لیتر بر ثانیه آب وارد شبکه‌های توزیع شهر همدان می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین ،رضا نیکداد افزود: با محدودیت تصفیه‌ی آب در همدان ظرفیت تصفیه خانه های شهر همدان بیشتر از این میزان نیست و اگر همین طور روند افزایشی مصرف آب داشته باشیم دیگر نمی‌توانیم آب تصفیه شده بیشتری را وارد شبکه‌های توزیع کنیم.

وی بیان کرد: امسال با شیوع ویروس کرونا هر روز بیشتر از روزهای پیک مصرف پارسال که هزار و ۶۸۰ لیتر در ثانیه بوده است، مردم مصرف آب داشته اند.

وی با بیان اینکه هر سال مصرف آب این موقع سال در همدان هزار و ۱۵۰ لیتر بر ثانیه بود ادامه داد: هم اکنون روزانه هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه در تصفیه خانه شهید بهشتی همدان و ۴۰۰ لیتر در ثانیه در تصفیه خانه اکباتان تصفیه می‌شود و سایر منابع آب شهرستان همدان از طریق چاه هاست.

نیکداداز احتمال حفر چاه‌های جدید آب و یا خرید چاه‌ها برای تامین آب آشامیدنی شهرستان‌های استان هم خبر داد و اظهار کرد: با افزایش مصرف آب در شهرستان‌های دیگر استان هم چاه‌های آب موجود کم کم جوابگوی نیاز مردم نیست و باید چاه‌های جدیدی برای تامین آب وارد مدار شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.