دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶

روایتی از فعالیت دلالان در صنعت مرغ‌داری ‌مشهد مقدس / ‌مرغداری با لیسانس تاریخ

رئیس اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی مشهد

رئیس اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی مشهد گفت: تمام بدبختی ما از دلالی است؛ همین سیستم و اتحادیه‌ای که خودمان نیز درونش هستیم ۵۰ درصدش دلال هستند؛ اتحادیه ما ۵۹۰ عضو دارد؛ نیمی از آنها دلال هستند.

به گزارش قدس آنلاین، ولی‌الله کاشکی با اشاره به وضعیت عرضه مرغ در بازار مشهد اظهار داشت: با وضعیت فعلی تا یک سال آینده دیگر مرغداری نخواهیم داشت؛ یک سال است مرغدار با زیان روبه‌روست و هیچ‌کس توجه ندارد و مدیران تصمیم‌گیر تصمیمی در این حوزه ندارند.

رئیس اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی مشهد بیان کرد: تمام کالاها ۶۰ تا ۷۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند اما مرغ معکوس بوده و روندش نزولی بوده و این اسمش ثبات نیست بلکه بدبختی است.

کاشکی عنوان کرد: با دلار ۴۲۰۰ تومان قیمت مرغ برای مرغدار بالای ۱۰ هزار تومان است اما روز گذشته در مشهد قیمت ۷۸۰۰ تومان بوده و با این روند مرغدار از پادرمی‌آید.

وی با اشاره به گسترش دلالی در صنعت مرغ مشهد گفت: تمام بدبختی ما از دلالی است؛ همین سیستم و اتحادیه‌ای که خودمان نیز درونش هستیم ۵۰ درصدش دلال هستند؛ اتحادیه ما ۵۹۰ عضو دارد؛ نیمی از آنها دلال هستند.

کاشکی بیان کرد: تا زمانی که اتحادیه فراگیر استانی وجود نداشته باشد که بتواند ۱۶۹۰ مرغدار را زیر نظر و تحت پوشش بگیرد این مباحث دلالی همچنان ادامه خواهد داشت و نمی‌توان کاری کرد؛ وقتی ۶۰ درصد سهام اتحادیه متعلق به دو شهرستان است چه می‌توان کرد؟ البته تمام بی‌برنامگی‌های ما از اتحادیه کشوری ناشی می‌شود که فردی که لیسانس غیرمرتبط و به نظرم تاریخ دارد در این زمینه تصمیم‌گیر است.

وی گفت: مشکل نقدینگی واحدهای ما همچنان پابرجاست و چندین برابر نیز شده است؛ منافع گروهی و شخصی در این زمینه وجود دارد وگرنه نباید با گران شدن دلار این مسائل پیش آید زیرا دولت دلار ۴۲۰۰ نهاده تامین می‌کند و سر از جای دیگر درمی‌آورد. از دولت در این زمینه ممنون هستیم اما از سیستم اجرایی که مقابل دلال‌ها نمی‌ایستد گلایه داریم.

کاشکی گفت: قیمت زنده مرغ شب گذشته در مشهد ۷۸۰۰ بود و آماده طبخ نیز زیر ۱۰۰۰۰ تومان است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.