پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰

در تامین داروهای کرونا هیچ کمبودی نداریم

مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تمامی داروهای موردنیاز بیماران کرونایی در مشهد موجود است

به گزارش قدس آنلاین، علی روح بخش مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: تمامی داروهای موردنیاز بیماران کرونایی با تدابیر از قبل پیش‌بینی شده موجود است و هیچگونه کمبودی در این خصوص وجود ندارد.

او با اشاره به اینکه درحال حاضر کمبودی در حوزه داروهای رسمی کرونا وجود ندارد بلکه حتی می‌توان گفت در لیست داروهای رسمی کرونا مازاد هم داریم،  افزود: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای مقابله با کرونا کمبودی در حوزه داروهای لیست رسمی ندارد.
مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: داروهای سرطانی و متابولیکی نیز به دست حوزه تامین داروی دانشگاه می‌رسد، اما کمتر از نیاز موجود است.
روح بخش با بیان اینکه براساس میزان تقاضای دانشگاه، داروها از سوی سازمان غذا و دارو ارسال می‌شود، بیان کرد: دپوی دارو نیز در داروخانه ۲۲ بهمن برای داروهای استراتژیک وجود دارد، اما حجم این دپو زیاد نیست.
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);