پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲

ترامپ: بولتون در تلاش است اخراج خود مانند یک توله سگ بیمار را تلافی کند

ترامپ

رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود از کتاب خاطرات مشاور پیشین امنیت ملی خود انتقاد کرد.

قدس آنلاین؛  «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز (پنجشنبه) در صفحه شبکه اجتماعی توئیتر خود، «جان بولتون»، مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید و کتاب خاطرات او را به بار انتقاد گرفت. 

ترامپ در این توئیت نوشت: «کتاب بولتون که نقدهای وحشتناکی به آن شده است، مجموعه‌ای از دروغ‌ها و داستان‌های ساختگی است تا من را بد نشان دهد.» 

وی در ادامه نوشت: «بسیاری از جملات مضحکی که او به من نسبت داده هرگز بیان نشده‌اند و داستانسرایی محض هستند. او در تلاش است اخراج خود مانند یک توله سگ بیمار را تلافی کند.»

در هفته‌های اخیر درگیری‌های لفظی بولتون و ترامپ موجب ایجاد اختلاف شدیدی بین آنها شده و این در حالی است که بولتون با حضور در رسانه‌های مختلف به تبلیغ کتاب خاطرات خود می‌پردازد. 

بولتون، در کتاب خاطرات خود، که قرار است هفته آینده بیست و سوم ژوئن (سوم تیر ماه) منتشر شود، از دوران کار در کنار دونالد ترامپ، به افشاگری علیه وی دست زده است. بخشی از این کتاب مربوط به تمایل رئیس‌جمهور آمریکا برای حمله نظامی به ونزوئلاست.

کتاب بولتون حاوی افشاگری‌هایی تند علیه ترامپ و ناشر این کتاب گفته بولتون در این کتاب نوشته انتخاب مجدد در انتخابات تنها دغدغه ترامپ است. 

بولتون همچنین در کتاب خود این ادعا را مطرح کرده که ترامپ از «شی جین‌پینگ»، رئیس‌جمهور چین خواسته به کارزار او برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ کمک کند. 

واشنگتن‌پست بر اساس بخش‌هایی از کتاب بولتون که می‌گوید به رویت این روزنامه رسیده نوشته ترامپ در دیداری که سال گذشته با رئیس‌جمهور چین داشته از او خواسته به او برای پیروزی در انتخابات کمک کند.

کاخ سفید روز سه‌شنبه با مطرح کردن شکواییه‌ای علیه جان بولتون در تلاش است تا مانع از انتشار این کتاب خاطرات شود. 

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.