پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۸

از سوی سازمان دیده‌بان حقوق بشر

پلیس فرانسه متهم به برخورد نژادپرستانه با شهروندان عرب و سیاهپوست شد

پلیس فرانسه

سازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی پلیس فرانسه را متهم کرد که با شهروندان عرب و سیاهپوست این کشور رفتاری نژادپرستانه دارد.

قدس آنلاین؛ سازمان غیردولتی «دیده‌بان حقوق بشر» در گزارشی که امروز پنج‌شنبه منتشر شده، پلیس فرانسه را به برخورد تبعیض‌آمیز و نژادپرستانه با شهروندان عرب و سیاهپوست این کشور متهم کرد.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارش ۴۴ صفحه‌ای خود که بر مبنای مصاحبه با ۹۰ نفر از پسران نوجوان و مردان عرب و سیاهپوست ساکن شهرهای پاریس، استراسبورگ، لیل و گرونوبل تدوین شده، اعلام کرده است که پلیس فرانسه صرفاً به دلیل تفاوت نژادی و با این فرض نژادپرستانه که بزهکاری در بین شهروندان عرب و سیاهپوست بیشتر است، اقدام به بازرسی بدنی این افراد کرده است.

این سازمان غیردولتی در پایان گزارش مذکور با تأکید بر ضرورت پایان یافتن این رویه نژادپرستانه پلیس فرانسه خاطرنشان کرده است که احیای توان پلیس فرانسه بدون تعامل با شهروندان و برقراری رابطه مناسب با آنها میسر نخواهد بد.

پلیس فرانسه با رد موارد مطرح‌شده در گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر، مدعی شده است که این موارد عمومیت نداشته و صرفاً در موقعیت‌های محدودی اتفاق افتاده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.