جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی؛

توان آستان قدس باید صرف گره‌گشایی از کار مردم و امور کشور شود

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: سرمایه و توان آستان قدس رضوی بایستی صرف اموری شود که بتواند از گرفتاری‌ها و مشکلات مردم و کشور گره‌گشایی کند.

به گزارش قدس آنلاین، مصطفی خاکسار قهرودی در جمع شورای معاونان ومدیران بنیاد کرامت و بنیاد بهره‌وری موقوفات رضوی اظهار کرد: هدف ما از اصلاح ساختار سازمانی و تغییر فرآیندها که بامطالعه و کار کارشناسی گسترده صورت گرفت، ارائه خدمات بهتر و ارتقا و تعالی و تصحیح روبه‌جلو بوده است.

 

اصلاح ساختار اقدامی برای بهره‌وری بیشتر

وی تصریح کرد: تجمیعی که در حوزه‌های تخصصی صورت گرفته باید منجر به کار بهتر، فعالیت، ثمر و نتیجه بیشتر و درنهایت بهره‌وری بهتر شود و مدیران مجموعه برای انجام این مهم برنامه مدون داشته باشند و هیچ مشکل، مانع و کمبودی نباید مانع انجام کار درست و صحیح شود.

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی بیان داشت: در فرآیند اصلاح ساختار سازمانی تلاش شد که بخش‌ها و واحدهایی که با یکدیگر ارتباط پیدا می‌کنند در قالب یک پیکره و مجموعه واحد منسجم و مستقل و مرتبط باهم فعالیت کنند که این ارتباط و پیوستگی و کاستن فاصله‌ها در فرهنگ و ادبیات ساختاری منجر به افزایش بهره‌وری شود.

خاکسار قهرودی گفت: سطح انتظارات و توقع مردم از دستگاه منتسب به حضرت رضا (ع) بالاست و امیدواریم در حوزه‌های خدمت و خادمیاری و تربیتی که هر ۲ بعد بسیار سنگین است و تجمیع و اصلاحات ساختاری مناسبی نیز در این حوزه‌ها صورت گرفته به نتایج مورد انتظار که افزایش رضایتمندی زائران و مردم ایران اسلامی است منتج شود.

 

لزوم توجه به سرمایه‌های معنوی و انسانی

قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر لزوم توجه به سرمایه معنوی و نیروی انسانی آستان قدس رضوی اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید جدیت به خرج داده شود و تلاش کنیم تا همه باهم از این گردنه‌ها عبور کنیم.

وی با اشاره به تأثیرگذاری کار در حوزه‌های خدمات اجتماعی اظهار کرد: افزایش اعتماد و سرمایه عمومی آستان قدس رضوی نتیجه تلاش‌هایی است که در حوزه‌های اشتغال‌زایی، محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی اجتماعی صورت گرفته و وظیفه بقیه مجموعه‌ها و بخش‌های دیگر سازمان، تعامل سازنده و حمایت از این بخش‌ها و بسترسازی برای انجام بهتر این امور است.

وی با اشاره به تأکیدات تولیت معزز آستان قدس رضوی بر بهره‌برداری صحیح و شایسته از سرمایه و دارایی‌های آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: باید خروجی مجموعه شرکت‌ها و مؤسسات اقتصادی متناسب با این حجم از سرمایه‌گذاری باشد و توجه به کمیت و کیفیت و نحوه مدیریت و به‌کارگیری سرمایه انسانی نیز باید به‌گونه‌ای باشد که نتایج موردنظر را محقق کند.

انتظارات و خواسته‌های مقام معظم رهبری

خاکسار قهرودی در بخش دیگری از سخنانش بابیان اینکه مقام معظم رهبری در احکام انتصاب تولیت‌های آستان قدس در سال‌های اخیر به حفاظت از موقوفات گسترده و غنی و ساماندهی بنگاه‌های اقتصادی و خدماتی تأکید نموده‌اند، اظهار کرد: در نگاه معظم له این مجموعه معنوی بایستی دستگاهی الگو و اسوه در کشور و جهان اسلام باشد و باید تلاش کنیم که توقعات و راهبردهایی که رهبر فرزانه انقلاب بیان فرمودند را با مدیریت صحیح و مناسب به‌صورت جدی دنبال کنیم.

وی ادامه داد: شفافیت و پاسخگویی نیز از مواردی است که آستان قدس خود را ملزم به رعایت آن می‌داند زیرا مهم‌ترین سرمایه این مجموعه اعتماد مردم متدین ایران اسلامی است.

 قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی تأکید کرد: ورود به حوزه‌های دانش‌بنیان و حوزه‌هایی که مشکلات اساسی و زیربنایی کشور را مرتفع می‌کند و پرهیز از کارهای عادی و معمولی که سایر بخش‌های کشور قادر به انجام آن هستند از موضوعاتی است که بنیاد بهره‌وری موقوفات بدان اهتمام داشته باشد.

بهره‌وری، تأمین منابع مالی و ایجاد درآمدهای پایدار برای آستان قدس رضوی از مواردی است که اگر بخواهیم شاهد تحقق خواسته رهبر معظم انقلاب و رشد و تعالی همه مجموعه باشیم باید برای آن برنامه‌ریزی کنیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با نگرش والا و روحیه خوبی که در مجموعه وجود دارد بتوانیم رضایت حضرت امام رضا (ع)، مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران اسلامی را کسب نماییم.

گفتنی است، محمدحسین استادآقا مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی و مالک رحمتی رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی نیز در این دیدارها که به‌صورت جداگانه با قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد به ارائه گزارش از اقدامات انجام‌شده در راستای افزایش بهره‌وری و هم‌افزایی مجموعه‌ها برای تحقق اهداف متعالی سازمان شدند.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام /

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.