جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳

واکنش قطر به اظهارات انور قرقاش درباره بحران شورای همکاری خلیج فارس

قطر

سفارت قطر در واشنگتن کشورهای محاصره کننده دوحه را به مخالفت با گفت‌وگوی بدون پیش شرط برای حل و فصل بحران میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس متهم کرد.

به گزارش قدس آنلاین، به نوشته روزنامه القدس العربی، سفارت قطر در واشنگتن در بیانیه‌ای نسبت به اظهارات انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه درباره امکان حل و فصل بحران شورای همکاری خلیج فارس به دست قطر واکنش نشان داد.

در این بیانیه آمده است که قطر از هرگونه گفت‌وگوی بدون شرط استقبال می‌کند و این کشورهای تحریم کننده دوحه بوده که مخالف این مسأله هستند.

سفارتخانه قطر در واشنگتن در ادامه بیانیه خود تأکید کرد: قطر راه‌های قانونی را برای برخورد با اقدامات یکجانبه کشورهای تحریم کننده در دیوان کیفری بین‌المللی و سازمان هواپیمایی غیرنظامی بین‌المللی در پیش گرفته است و کشورهای مذکور در ارائه هر ادله‌ای علیه قطر ناتوان بوده‌اند.

انور قرقاش اخیرا در سخنانی گفته بود که کشورش از تلاش‌های عربستان برای حل و فصل بحران خلیج فارس حمایت می‌کند.

وی همچنین تأکید کرده بود که کلید حل و فصل این بحران در دست قطر است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);