شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷

فرایند بروزرسانی منابع در کتابخانه‌های عمومی استان یزد آغاز شد

فرایند رف‌خوانی

یزد - رئیس اداره کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد از آغاز فرایند بروز رسانی یا رف‌خوانی در کتابخانه‌های استان به منظور نظم‌دهی آمار و اطلاعات منابع موجود در کتابخانه‌ها و همسانی آنها با اطلاعات نرم‌افزار سامانه مدیریت کتابخانه خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، احسان عابدی در این خصوص گفت: عملیات رف‌خوانی کتاب‌ها برای کنترل موجودی مجموعه، پویایی و روزآمد کردن منابع و خروج منابع فرسوده، امری ضروری است که به صورت دوره‌ای و سراسری در تمام کتابخانه‌های عمومی کشور انجام می شود.

وی افزود: کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز در هفته آخر خردادماه و هفته اول تیرماه به رف‌خوانی مشغول هستند تا کتابخانه‌ها با تمام توان و ظرفیت خود پذیرای حضور اعضای کتابخانه‌ها از ابتدای تیرماه و همزمان با بازگشایی مجدد کتابخانه‌ها باشند.

عابدی تصریح کرد: روند رف‌خوانی در کتابخانه‌های استان بر اساس تعداد منابع و نیروی شاغل در هر کتابخانه، بین ۲ تا ۷ روز به طول خواهد انجامید و امیدواریم این فرایند تا پیش از بازگشایی کامل کتابخانه در هفته آینده، در بیشتر کتابخانه‌های عمومی استان به اتمام برسد تا خدمات امانت کتاب در کتابخانه‌ها فعال شود.

وی خاطر نشان ساخت: در حال حاضر یک میلیون و ۶۸۰ هزار نسخه کتاب در ۹۹ باب کتابخانه عمومی نهادی استان در اختیار اعضا و مراجعان قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.