شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸

سه شهر زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در وضعیت قرمز کرونایی

کرونا

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر سه شهر تایباد، قوچان و مشهد در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارند.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر محمد صادقی در نشست ستاد کرونا خاطرنشان کرد: شهرهای بردسکن و کلات در وضعیت سفید و دیگر شهرستان‌های زیر پوشش در وضعیت زرد قرار دارند.

وی در خصوص شرایط اعلام وضعیت شهرهای زیر پوشش تصریح کرد: متوسط بستری در ۱۰ هزار نفر اگر کمتر از یک باشد سفید، اگر بین یک تا سه باشد زرد و بیشتر از سه بیمار بستری قرمز اعلام می‌شود.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در کلانشهرها از جمله مشهد، بستری بیش از ۱۰ بیمار مثبت موجب ایجاد وضعیت قرمز در آن شهر می‌شود.

دکتر صادقی با بیان اینکه رعایت بهداشت فردی مهمترین راه مقابله با کرونا ویروس است، گفت: شست وشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون یا مواد ضدعفونی کننده، استفاده از ماسک و اجتناب از حضور غیرضروری در اماکن عمومی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و خود مراقبتی، از جمله راهکارهای پیشگیری از این بیماری به شمار می‌رود.

منبع: صداوسیما

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
type="text/javascript"> var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async=1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/qudsonline.ir/loader.js" ; head.appendChild(script);