شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷

معاون وزیر کشور:

همراهی با بخش خصوصی یک الزام است

جمالی

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور همراهی شوراها، شهرداریها و دهیاریهای سطح کشور را با بخش خصوصی "الزامی" توصیف و بیان کرد: نمی‌بایست هیچگونه فضای منفی نسبت به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در فعالیتها و امور اقتصادی وجود داشته باشد.

به گزارش قدس آنلاین، مهدی جمالی‌نژاد در جریان سفر کوتاه وی به شهرستان مرزی کلات واقع در شمال شرق این استان گزارش داد: بخش خصوصی موتور اصلی حرکت کشور در بخشهای عمرانی، اقتصادی و صنعتی است بنابراین می‌بایست زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی را در عرصه‌های مدیریت شهری و روستایی برای اجرای پروژه‌ها و تقویت اقتصاد شهر و روستا فراهم آوریم. 
وی افزود: حضور برنامه‌محور و موثر بخش خصوصی در عرصه امور اجرایی و همچنین مدیریت شهری و روستایی در سطح کشور می‌تواند بخش زیادی از مشکلات را حل نموده و امور متوقف مانده را به حرکت درآورد. 
رییس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ادامه داد: هم‌اینک دست‌اندرکار رفع مشکلات حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران در پروژه‌های عمران شهری و حمایت قانونی از این موضوع در چارچوب فعالیت سازمان شهرداریها و دهیاریها هستیم. 
وی همچنین بکارگیری روشهای جدید کسب و کار را سبب‌ساز پیشرفت و رونق تولید در فعالیتهای اقتصادی، صنعتی و عمرانی ذکر و بیان کرد: نسل جدیدی از کارآفرینان بطور جدی در حال فعالیت هستند که نوع نگاه، تفکر و دغدغه‌های آنها با دست اندرکاران قدیمی متفاوت است. 

جمالی‌نژاد گفت: باید از صاحبان جوان این نوع نگرش نوین به عنوان سرمایه‌های جدید انسانی در عرصه برنامه‌ریزی و امور اجرایی بهره برد تا سرعت پیشرفت فعالیتها افزایش یابد.
وی در ادامه به تحریمهای ظالمانه استکبار جهانی علیه کشورمان نیز اشاره و بیان کرد: برای ساختن آینده‌ای مطمئن و اداره بهتر شهرها و روستاها باید به سرمایه‌های جوان این مرز و بوم متکی بود. 

معاون وزیر کشور افزود: شهرداریهای سطح کشور نیز در همین راستا می‌بایست به استارتاپها برای هوشمندسازی و دانش‌بنیان کردن تولید در ساختار مدیریت شهری، ایجاد تحول در ساختارهای قدیمی با هدف افزایش رضایت شهروندان و بهره‌وری بیشتر میدان دهند. 
وی همچنین به بازدید خود از کلات نیز اشاره و بیان کرد: صنعت گردشگری، جاذبه‌های طبیعی، میراث فرهنگی و تاریخی این شهرستان مرزی با ایجاد بستر، تقویت زیرساختها، امکانات رفاهی لازم و همچنین اطلاع‌رسانی مناسب برای معرفی گسترده این مزیتها می‌تواند وضعیت اقتصادی این خطه مرزی را متحول کرده و درآمد و اشتغال پایدار برای شهروندان کلاتی ایجاد نماید. 
جمالی‌نژاد ادامه داد: حمایتهای لازم را به همین منظور از شهرستان مرزی کلات در چارچوب فعالیت معاونت عمرانی وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریها به عمل می‌آوریم.
وی همچنین گفت: سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از پروژه‌های عمرانی شهرداری شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت با عنوان پروژه‌های ۱۴۰۰ حمایت می‌کند.
رییس سازمان شهرداریها و دهیاریها افزود: از پروژه‌هایی حمایت خواهد شد که دارای طرح مشخص در چارچوب اعلام شده بوده بطور حتم تا پایان دوره کاری دولت دوازدهم به اتمام برسند.
وی گفت: دولت در حال برنامه‌ریزی برای جبران خسارتهای ناشی از شیوع بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا در حوزه‌های گوناگون کشور از جمله مدیریت شهری و روستایی، صنایع و بخش خصوصی است تا با تدابیر اتخاذ شده کشور کمتر دچار آسیب شود. 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.