شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۱

دستگیری ۵ متهم پرونده ۲ لانه معتادان خلافکار در مشهد

دستگیری

فرمانده انتظامی مشهد از اجرای مرحله دیگری از طرح امنیت محله محور توسط تیم‌های تجسس کلانتری ۱۲ و دستگیری ۵ متهم در ۲ لانه معتادان خلافکار خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس، عباس صارمی ساداتی گفت: مرحله دیگری از طرح امنیت محله محور در دستور کار فرماندهی انتظامی ثامن مشهد قرار گرفت. 

فرمانده انتظامی مشهد افزود: تیم‌های تجسس کلانتری ۱۲ در این عملیات ضربتی وارد عمل شدند و با ردزنی افراد شرور و معتادان خلافکار ۲ خانه مسکونی که محل تردد و لانه این افراد شده بود را شناسایی و تحت نظر قرار دادند. 

وی ادامه داد: ماموران کلانتری ۱۲ پس از تحقیقات میدانی با هماهنگی مقام قضایی وارد عمل شدند و در مرحله اول این عملیات خانه مسکونی در منطقه خواجه‌ربیع را به‌طور ضربتی مورد بازرسی قرار دادند. 

صارمی ساداتی بیان کرد: پلیس در این عملیات جوانی ۳۵ ساله که ۵ فقره سابقه کیفری بود، مردی ۴۰ ساله با ۸ فقره سابقه کیفری و زنی ۳۲ ساله را دستگیر و در بازرسی از محل یک کیلو و ۳۰ گرم حشیش، ۶۷ گرم شیره تریاک، ۱۲۷ گرم تریاک و همچنین از اتاقک مخصوص نگهداری کبوتر یک قبضه اسلحه غیرمجاز شکاری و ۲۲ تیر فشنگ مربوطه، مقادیری وجه نقد و ۶ فقره چک ۵۰۰ میلیون ریالی تقلبی کشف و یک خودروی پراید و یک دستگاه موتورسیکلت توقیف کرد. 

فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به اعلام رضایت و تشکر اهالی محل از این اقدام ضربتی پلیس گفت: تیم تجسس کلانتری ۱۲ در مرحله نهایی این عملیات خانه مسکونی دیگری را در حوزه استحفاظی خود که بنابر تماس شهروندان با فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به لانه افراد خلافکار و معتاد تبدیل شده بود را مورد شناسایی و تحت نظر قرار دادند. 

وی اظهار کرد: پلیس در این اقدام ضربتی خانه مذکور را با هماهنگی مقام قضایی مورد بازرسی قرار داد و مرد ۵۶ ساله اهل یکی از استان‌های غربی کشور که چند فقره سابقه کیفری به اتهام سرقت و مواد مخدر دارد و جوانی ۲۲ ساله معتاد با ۲ فقره سابقه کیفری را در حال استعمال مواد مخدر دستگیر کرد.

صارمی ساداتی با اشاره به اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی و تحقیقات ادامه دارد از همکاری آگاهانه شهروندان تشکر کرد و گفت: پلیس مشهد به پشتوانه این همکاری‌های آگاهانه و حمایت دستگاه قضایی با افرادی که بخواهند نظم و آسایش و امنیت شهروندان را خدشه‌دار کنند برخورد قانونی می‌کند. 

فرمانده انتظامی مشهد، تأثیر اعتیاد به مواد مخدر در کجروی و اقدامات مجرمانه را نکته‌ای دانست که نیازمند نگاه جدی‌تر به مسأله پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی است و خواستار اهتمام جدی نهادهای آموزشی و رسانه‌ها در همراهی و همگامی هدفمند با پلیس در این رابطه شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.