یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲

تخلفات صنایع خراسان رضوی در حوزه استاندارد کاهش یافته است

استاندارد

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: اعلام جرم این اداره‌کل نسبت به واحدهای تولیدی و خدماتی استان در زمینه رعایت موازین استاندارد ظرف یک سال اخیر نسبت به مدت مشابه قبل، کاهش یافته است.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا جمیع اظهار کرد: اداره‌کل استاندارد خراسان رضوی ظرف این مدت ۳۸ فقره اعلام جرم بخاطر رعایت نشدن موازین استاندارد داشت.

وی ادامه داد: موارد اعلام جرم در خصوص عدم رعایت الزامات استاندارد در سال ۱۳۹۷ به تعداد ۴۱ فقره بود.

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: مقایسه این ارقام نشانگر همت واحدهای صنعتی و تولیدی این استان در رعایت موازین استاندارد در تولید کالا و خدمات است. 

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون تنها یک مورد اعلام جرم درخصوص جعل علامت استاندارد و هشت مورد اعلام جرم در تولید کالا و خدمات بدون داشتن علامت استاندارد صورت گرفته است.

جمیع ادامه داد: پارسال چهار مورد اعلام جرم در خصوص مغایرت تولیدات با موازین استاندارد، سه مورد به دلیل جعل علامت استاندارد و ۳۱ مورد نیز به دلیل تولید کالا و خدمات بدون داشتن علامت استاندارد انجام شده بود.

وی گفت: هزار و ۲۷ پروانه استفاده از علامت استاندارد اجباری و تشویقی ظرف یک سال اخیر در خراسان رضوی تمدید و ۴۰۲ پروانه استاندارد نیز برای واحدهای تولیدی و خدماتی خراسان رضوی صادر شده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.