یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳

​مدیرکل راهداری:

تکمیل روشنایی جاده های خراسان شمالی ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

نبود روشنایی

خراسان شمالی- ​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: برای رسیدن به وضعیت مطلوب و بهینه در روشنایی جاده ها و پایدارسازی روشنایی دست کم ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی، جعفر شهامت اظهار داشت: پایدارسازی روشنایی در جاده ها به معنای تامین تجهیزاتی است که در شرایط نامساعد آب و هوایی همچون کولاک دچار خاموشی نشود و یا زمینه های سرقت کابل هاکمتر شود.

وی گفت: تامین و خرید چراغ چشمک زن و اجرای پروژه های روشنایی در جاده های استان ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، این در حالی است که  تامین روشنایی جاده های استان از محل منابع استانی و ملی سالانه کمتر از ۱۵ میلیارد ریال است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی درباره وضعیت روشنایی در جاده های استان گفت: تنها کمتر از ۸۰ کیلومتر از راه های استان روشنایی دارد که به صورت نقطه ای و یا طولی اجرا شده است.

وی افزود: تامین روشنایی در تقاطع ها و یا مسیر گردنه هاکه کمتر از ۶۰۰ متر است به صورت  نقطه ای اجرا می شود.

شهامت خاطرنشان کرد: بر اساس قانون اولویت تامین روشنایی راه ها در تقاطع ها و یا نقاط مه گیر است و البته در سایر محورها نیاز به تامین روشنایی خیلی محسوس نیست. 

وی گفت: برخی نقاط مانند تونلها و یا گردنه های مهم از جمله گردنه امین الله  در محور بجنورد-آشخانه و  گرنه اسدلی در مسیر بجنورد-اسفراین در زمینه تامین روشنایی اهمیت ویژه ای دارند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.