یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد :

مصرف آب در یزد ۳۰ درصد افزایش یافت

اب

یزد - سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت : در سال جاری ، افزایش گرما و ویروس کرونا افزایش ۱۵تا ۲۰درصدی مصرف آب را در استان به همراه داشته و در خرداد ماه نیز افزایش۳۰ درصدی مصرف داشته ایم.

به گزارش خبرنگارقدس آنلاین، محمد فاتحی پیش از ظهر یکشنبه درچهاردهمین نشست خبری آنلاینی اظهارداشت: مهمترین وظیفه این شرکت تامین پایدارآب شرب مناسب برای مردم  است و از سوی دیگر باید مدیریت مصرف بخصوص در شرایط بیماری کرونا و گرمی هوا در دستور کار همه مردم قرار بگیرد و رسانه ها باید در این راه یاری گرما باشند .

وی خاطر نشان ساخت :  تلاش ما در این شرکت بر این است که آب در استان جیره بندی نشود و به دلیل اینکه منابع آبی ما محدود بوده و این منابع به تنهایی جوابگوی مردم نیست  و مدیریت مصرف دراین دوران  ضروری است.

سرپرست شرکت ابفای استان در مورد مجتمع های آب رسانی نیز گفت: احداث  مجتمع های آب رسانی  برای تامین آب پایدار روستائیان در دستور کارقرار گرفته  که با دستور مقام معظم رهبری بودجه این طرح ها از صندوق توسعه ملی برداشت شده و این مجتمع ها  بیش از ۱۸۰روستا را با جمعیتی بالغ بر ۲۲۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است .

وی افزود : اولین پروژه  فایناس روستایی برای تامین پایدار آب در استان یزد اجرا شده و این طرح با اعتباری بالغ بر ۳۵۰میلیارد تومان همزمان با سفر سال گذشته رئیس جمهور کلنگ زنی شده که این طرح ۲۶۶روستا را تحت پوشش خود قرار داده است .

فاتحی درخصوص تامین آب برخی از شهرستان ها گفت : مشکل تامین آب شهرستان ها ی تفت مهریز و میبد تا حدود ی برطرف شده اما هنوز جا برای با کیفیت شدن آب این شهرستان هاوجود دارد .

این مسئول در مورد وضعیت آب برخی از مناطق روستایی نیز گفت : در برخی از روستاها به دلیل عدم برخورداری از آب انتقالی ، محدویت منابع آبی خشکسالی های متوالی، خشک شدن سفره های زیر زمینی دربرخی از مناطق کوهپایه ای استان با کمبود و بحران اب مواجه هستیم که در روستاها با همکاری شوراها و دهیاری ها مصرف آب تا حدودی مدیریت شده است .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.