یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰

معاون فرمانداری سبزوار:

اجرای طرح مثلث اقتصادی توانمندی جوامع روستایی را کلید زده است

روستا

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری سبزوار گفت: اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به ابتکار استاندار خراسان رضوی و بکارگیری معینهای اقتصادی، توانمندی جوامع روستایی را در این شهرستان کلید زده است.

به گزارش قدس آنلاین، حسین فیض‌آبادی  در نشست معین های اقتصادی فعال در سبزوار افزود: ۱۱۰ ستاد توسعه روستایی متناسب با توانمندی هر منطقه در چارچوب اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در این شهرستان فعال شده‌اند. 

وی ادامه داد: فعالیت توسعه‌ای این تعداد ستاد روستایی تاکنون موجب ایجاد ۶۲۰ فرصت شغلی در زمینه تولید تابلوفرش، محصولات کشاورزی و گیاهان دارویی شده است. 
معاون فرماندار سبزوار به ظرفیتهای بسیار مناطق روستایی در حوزه کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و گردشگری اشاره و بیان کرد: معینهای اقتصادی در قالب اجرای طرح مثلث اقتصادی فرهنگی، متناسب با ظرفیت خاص هر منطقه بسترهای لازم را برای سرمایه‌گذاری فراهم آورده‌اند.
وی گفت: با فعال شدن دو معین اقتصادی دیگر شامل شرکت تعاونی عشایری در منطقه روداب و اتحادیه تعاون روستایی سبزوار فعالیتهای این کارگزاران توسعه اقتصادی روستاها در این شهرستان به هفت مورد افزایش یافته است. 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.