دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳

استاندار خراسان شمالی:

راه درمان استان توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

استاندار خراسان شمالی

خراسان شمالی- استاندار خراسان شمالی با ابراز گلایه از حضور کمرنگ بخش خصوصی در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تأکید کرد: راه درمان استان توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی در پنجمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار داشت:این جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی است اما هیات نمایندگان بخش خصوصی حضور ندارند.

وی با تأکید بر اینکه رئیس کمیسیون‌ها و هیات نمایندگان بخش خصوصی باید در این جلسات حضور یابند، گفت:چرا وقتی علاقه‌ای به انجام کار ندارند مسئولیت می‌پذیرند و تعهد می‌دهند؟

استاندار خراسان شمالی اشاره داشت: خراسان شمالی تنها استانی است که سرمایه‌گذاری بخش خارجیش صفر است و این در حالی است که بخش خصوصی خود باید به دنبال آوردن سرمایه‌گذار خارجی باشد.

شجاعی با گلایه از اینکه بخش خصوصی استان تنها ابراز اطلاعات می‌کند و به دنبال فرافکنی هستند، تصریح کرد: بخش خصوصی باید محورراصلی جلسات مربوط به تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران باشد و دستور کارها، مصوبات و دستور جلسات را پیگیری کند.

استاندار خراسان شمالی افزود: باید علاوه بر حفظ بازارهای قبلی خارجی به دنبال ایجاد بازارهای جدید باشیم و هم‌مرز بودن خراسان شمالی با کشور ترکمنستان به معنای عدم ایجاد مراودات تجاری با دیگر کشورها نباشد.

شجاعی افزایش تراز تجاری را هدف استان دانست و مطرح کرد: بسیاری از تاجران در استان‌های دیگر برای تأمین محصولات موردنیاز بازارهای خارجی را از سایر استان‌ها تولید می‌کند و تاجران استان ما نیز باید این رویکرد را داشته باشند.

وی گفت: بر اساس توانمندی و علاقه تاجران استان هر یک به‌عنوان مسئول میز کشورهای هدف برای آمدوشد تجاری با استان مشخص شوند و با سفیران ایران در این کشورها و سفیران آنان در ایران گفتگو کنیم.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: باید مشخص شود چه میزان از تولیدات استان به‌صورت خام از استان خارج می‌شود و تأثیری بر تراز تجاری استان ندارد و کدام‌یک از صنایع استان منابع مالی خود را از طریق بورس و فرا بورس تأمین می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.