سه‌شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵

افزایش قیمت قطعات زمین در شهرک توس مشهد تا چهاربرابر

مدیرعامل شهرک صنعتی توس

قطعات زمین شهرک صنعتی توس مشهد که قرار است در جریان مزایده واگذار شود، امروز از رقم ۵۰۰ هزار تومان برای هر متر مربع به ۲ میلیون تومان رسیده است.

به گزارش قدس آنلاین، حبیب اله مقامی مدیرعامل شهرک صنعتی توس گفت: واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی که متقاضی تسهیلات هستند، مبنا و شاخص قیمت گذاری زمین هایشان توسط بانک، قیمت شرکت شهرک‌های صنعتی است که معمولا حدود ۶۰ درصد قیمت زمین را محاسبه می‌کنند.
این درحالی‌ست که اگر بانکی واحدی را متصرف شود، در هنگام مزایده آن واحد، قیمت‌های کارشناسی برای نرخ زمین، چندین برابر است و بر این مبنا فروش ملک بانک انجام می‌شود.
او افزود: وقتی مبنای ارزش گذاری زمین در شهرک صنعتی، محاسبات شرکت شهرک‌های صنعتی باشد، برای واحد صنعتی با دارایی ۲۰ میلیارد تومان، مجموع دارایی حدود ۶ میلیارد تومان ارزیابی می‌شود و میزان وام دریافتی و تسهیلات مدنظر واحد، به دست نمی‌آید و این اختلاف قیمت واحدها را نگران می‌کند.
مدیرعامل شهرک خدماتی صنعتی توس ادامه داد: بسیاری از شهرک‌های صنعتی غیربرخوردارند، اما شهرک صنعتی توس دیگر زمینی برای واگذاری ندارد، قطعاتی که قرار است در جریان مزایده واگذار شود، امروز از رقم ۵۰۰ هزار تومان برای هر متر مربع به ۲ میلیون تومان رسیده است.
مقامی بیان کرد: از طرفی رفتار برخی از بانک‌ها و سیستم‌های حمایتی نامناسب باعث شده تا بانک‌ها تمایل چندانی به پذیرش وثیقه محل طرح نداشته باشند چرا که در ملک جانشین می‌شوند و نمی‌توانند آن را به فروش برسانند. بر همین اساس نمی‌توان به طور قطعی گفت که قیمت املاک در شهرک‌های صنعتی باید افزایش یابد بلکه باید طبق یک سیاست یکسان در این خصوص تصمیم گیری کرد.
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.