پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴

افزایش ترافیک در مرز دوغارون با افغانستان

اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت خراسان رضوی گفت: ترافیک در مرز دوغارون ایران با افغانستان برای محموله‌های ترانزیتی افزایش یافته است.

به گزارش قدس آنلاین، محمدعلی امیر فخریان رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به آخرین وضعیت مرزهای استان، گفت: هم اینک در مرز دوغارون با افغانستان شاهد ترافیک هستیم و مسیر ریلی به سمت ترکمنستان هم باز شده است.

او افزود: با توجه به اعمال محدودیت در مرزهای میان پاکستان و افغانستان، ترافیک در مرز دوغارون ایران با افغانستان برای محموله‌های ترانزیتی افزایش یافته است.
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی ادامه داد: اکثر بارهایی که به مرز دوغارون حمل می‌شوند، به صورت ترانس شیپمنت است و این تخلیه بار از کامیون ایرانی و بارگیری کالاها در کامیون‌های افغانی باعث توقف‌های طولانی کامیون‌ها در مرز می‌شود و چون حجم بار زیاد است فرآیند انجام کار کمی طولانی می‌شود.

تردد خودروهای ترانزیتی به ترکمنستان همچنان ممنوع است

امیر فخریان بیان کرد: مرز خراسان رضوی با ترکمنستان هم در سه حوزه سرخس، لطف آباد و باجگیران قرار دارد که هم اینک تردد خودروهای صادراتی و ترانزیتی به ترکمنستان ممنوع است و رفت آمد مسافران در این مرز جریان ندارد.
او تصریح کرد: با این حال مسیر ریلی به سمت ترکمنستان باز شده است و روزانه حدود ۳۰ واگن محموله صادراتی به مقصد آسیای میانه و ترکمنستان از خراسان رضوی خارج می‌شود.
ترانس شیپمنت یک شرط در بیمه باربری است که بیمه گر موافقت یا عدم موافقت خود را با انتقال و جا به جایی محموله بیمه شده از یک وسیله نقلیه به وسیله نقلیه دیگر در طول مدت سفر اعلام می‌دارد.
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.