پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

نیمی از ظرفیت بیمارستان ها، بیماران کرونایی را پذیرش کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نیمی از ظرفیت هر بیمارستان باید برای پذیرش بیماران کرونایی آماده باشد.

به گزارش قدس آنلاین، محمدحسین بحرینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توجه به افزایش مبتلایان به سندرم حاد تنفسی، بیمارستان‌ها مجاز به استفاده از حداکثر نصف ظرفیت تخت‌های بستری خود برای پذیرش بیماران غیر کرونایی می‌باشند و نیمی از ظرفیت هر بیمارستان باید برای پذیرش بیماران کرونایی آماده باشد.

او افزود: تمام مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه موظف به پذیرش بیماران تنفسی هستند و هیچ بیمارستانی حق ندارد بیماران مشکوک به کرونا را نپذیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: دستورالعمل ساماندهی بیماران کرونایی و غیرکرونایی به تمامی مراکز درمانی زیر پوشش ابلاغ شده و مدیریت نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر حسن اجرای آن نظارت خواهد کرد.
بحرینی بیان کرد: این دستورالعمل با توجه به شرایط فعلی به مدت دو ماه مورد بهره‌برداری و اجرا خواهد گرفت و از هفته اول شهریور پس از بررسی مجدد و با توجه به شرایط اپیدمی تصمیمات جدید اتخاذ خواهد شد.
او تصریح کرد: اورژانس عدالتیان تا اطلاع ثانوی بیماران مشکوک به کرونا و مسمومین را پذیرش خواهد کرد و همچنین بیمارستان قائم (عج) با ظرفیت ۲۴ تخت عادی و هشت تخت آی. سی. یو برای بیماران کرونایی درنظر گرفته شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: بیمارستان شریعتی مشهد نیز کماکان تا اطلاع ثانوی به عنوان بیمارستان اختصاصی ارجاع کرونا باقی خواهد ماند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.