پنجشنبه ۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸

یک عمر خدمت به آستان حضرت رضا(ع)

ماجرای خادمی که از امام رضا «کرامتی خاص» خواست چه بود؟

کرامت خاص

حاج محمود خورشیدی از آن پیرغلامان شیرین سخن امام رضا(ع) است؛ دستش به خیر است و نمی‌تواند لحظه‌ای از فعالیت‌های خیرخواهانه کنار بکشد و دائم به دنبال این است که گره‌ای از کار مؤمن باز کند.

به گزارش قدس آنلاین، خورشیدی تمام این کارها را به نام امام رضا(ع) و با توسل به نام امام رضا(ع) صورت می‌دهد؛ خودش می‌گوید امام رضا(ع) دل شکسته می‌خواهد و اگر دلی شکسته باشد و سراغ حضرت برود امام رضا(ع) او را بی‌پاسخ نمی‌گذارد.
می‌گوید دلت باید با امام رضا(ع) ارتباط بگیرد و اینجاست که امام به سراغت می‌آید؛ باید برای حضرت اشک بریزی و قطعا اینجاست که کرامات امام رضا(ع) را شاهد خواهی بود.
با این پیرغلام خیر امام رضا(ع) که در کفشداری حرم منور رضوی مشغول فعالیت است همکلام می‌شویم:

جناب خورشیدی شما رده خاصی از فعالیت به عنوان خادم امام رضا(ع) را انتخاب کرده‌اید و آن فعالیت‌های خیرخواهانه است؛ در واقع شما «خادم خیر» امام رضا(ع) هستید؛ مقداری در این زمینه توضیح دهید.
حدود ۱۲۰ نفر را از محلات تهران، زاهدان، اهواز، کرج و مشهد با کمک امام رضا(ع) آزاد کرده‌ایم؛ تمام این افراد مشکلاتی از قبیل دیه و یا شاکی خصوصی داشته‌اند و به نام امام رضا(ع) مشکل آن‌ها را حل کرده‌ایم.

چند سال است که سابقه خدمت به عنوان خادم امام رضا(ع) را دارید؟
بنده ۳۲ سال است کفشدار امام رضا(ع) هستم؛ هر کس در هر پست و مقامی باشد محال است غیبت، تأخیر و یا ترک پست و مرخصی نداشته باشد؛ اما من اضافه خدمت هم دارم؛ ۱۱۷ درصد خدمت کرده‌ام بدون مرخصی و ترک پست و غیبت؛ تمام اینها را از امام رضا(ع) خواسته‌ام و این میزان خدمت من بدون مرخصی و ترک پست از کرامات خود حضرت است.

مهمترین خواسته شما در تمام مدت خدمتتان به آستان مقدس امام رضا(ع) چه بوده است؟
اینها امتیازاتی است که خود امام رضا(ع) عنایت کرده است؛ در این ارتباط چیز دیگری که از امام رضا(ع) به صورت دلی خواسته‌ام این بوده که به من توفیق خدمت بیشتر بدهد؛ برای مثال موفق شدم حدود ۳۰۰ نفر را در این مدت از سیگار کشیدن ترک بدهم؛   روزی زائری پشت صحن حضرت در حال سیگار کشیدن بود؛ به شوخی گفتم: «دست خالی آمده‌ای و دست خالی برمی‌گردی!» گفت نه چطور؟ گفتم با دود آمده‌ای و با دود هم برمیگردی؛ به لطف امام رضا(ع) موفق شدم ۳۰۰ نفر را از سیگار ترک بدهم که اینها از نقاط مختلف تمام کشور بوده‌اند.

جناب خورشیدی شما مدت زیادی است که خادم حضرت هستید؛ کرامات خاصی که در این مدت از حضرت دیده‌اید چه بوده است؟
همواره از امام رضا(ع) خواسته‌ام در حرم و در روز کشیک یکی از کراماتی را که هیچکس ندیده ببینم؛ سال ۸۷، کفشداری ۱۵ بودم؛ جوانی وارد صحن شد و دیدم دست ندارد؛ بفکر فرو رفتم که برای مثال این جوان چگونه غذا می‌خورد و یا شغلش چیست؟ وارد کفشداری شد که کفشش را با انگشت پا بلند کرد و به من داد و گفت: «برای من دعا کنید.»
به ذهنم خطور کرد که قرار است کرامت امام رضا(ع) را ببینم و به این فرد گفتم: «به امام رضا(ع) سلام برسان و بگو یکی از کارگران و نوکران شما عرق نریخته اما مزد می‌خواهد و مزد امروزش این است که از شما می‌خواهد مشکلش حل شود»؛ زائر رفت و برگشت و دیدم چهره‌اش عوض شده و گفت: «شما را کجا می‌توانم ببینم؟» گفتم: «عصر می‌خواهم خدمت آقای مکارم شیرازی مشرف شوم، شما هم بیا و آن فرد گفت خیلی خوب شد و من هم می‌خواهم آقای مکارم را ببینم.»
عصر با همسرش آمد؛ آیت‌الله مکارم بدون سؤال و جوابی یک سکه بهار آزادی به همسرشان دادند و فرمودند از همسرت تشکر کن که به شما رسیدگی می‌کند و به من هم فرمودند خداوند به شما توفیق دهد؛ من شرمنده بودم که نتوانسته‌ام برای این فرد شغلی جور کنم؛ سپس این زائر معلول حضرت را نزد معاون بهزیستی بردم و گفتم برای این بنده خدا چه کاری می‌توانید صورت دهید؟ گفتند چه کاری بلد هستید و فرد گفت با انگشت پا می‌توانم تایپ کنم و بهزیستی به وی یک کامپیوتر هدیه داد و یک سال بعد در استانداری کرج مشغول به کار شد و اینها همه از کرامات امام رضا(ع) بود؛ حضرت رضا(ع) کرامتی را که هیچکس ندیده بود به من نشان داد. از آن زمان هفته‌ای نیست که کرامتی از حضرت رضا(ع) نبینم.

فعالیت‌های خیرخواهانه شما بسیار زبانزد شده است؛ از سایر فعالیت‌هایی که به نام امام رضا(ع) صورت می‌دهید نیز بفرمائید.
یکی دیگر از فعالیت‌هایی که صورت می‌دهیم تلاش برای آزادسازی محکومان به اعدام است و در این زمینه با خانواده شاکی ارتباط می‌گیریم؛ یادم است زمانی محکومی قرار بود ظرف چند روز بعد اعدام شود؛ با شاکی پرونده تماس گرفتم اما شاکی گفت هرچه قانون بگوید باید همان شود؛ به وی گفتم قانون معیار رضایت است یا حق؟ تاملی کرد و گفت: حق. پرسیدم نفست در این مورد چه می‌گوید و عقلت چه می‌گوید؟ گفت نفسم می‌گوید اعدام اما عقلم آن را قبول ندارد؛ گفتم بیا اعدام را تبدیل به دیه کن و در روستای خودتان مدرسه و مسجد بساز و یا جهیزیه بده و روح پسرت را شاد کن و در نهایت هم این اتفاق افتاد و این هم از کرامات حضرت است.

مدتی قبل به «قلعه نو باخزر» تایباد رفته بودم و آنجا ۵۰ خانواده مستضعف را شناسایی کردیم که به کسبه بدهکار بوده‌اند؛ برخی از اینها معلول بودند؛ سراغ طلبکاران رفتیم و گفتیم به این بندگان خدا تخفیفی بدهید حتی به نانوایی بدهکار بودند؛ تمام این فعالیت‌های خیرخواهانه را به نام امام رضا(ع) صورت می‌دهیم و اجر و مزد را از خود حضرت می‌گیریم.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.