یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵

ساختهای غیرمجاز در حریم برج قلعه اسجیل چناران تخریب شد

مدیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی چناران

مدیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی چناران از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم تاریخی برج قلعه اسجیل از توابع بخش گلبهار شهرستان چناران خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، محمد طاهریان ‌مقدم گفت: با دریافت گزارشی مبنی بر انجام ساخت و ساز غیرمجاز در حریم بنای تاریخی برج قلعه اسجیل بخش گلبهار شهرستان چناران،  موضوع از سوی یگان حفاظت میراث فرهنگی پیگیری و با کمک دستگاه قضایی و نیروی انتظامی،  ساخت و سازهای غیر مجاز تخریب شد.

وی افزود: مالک این زمین بدون هماهنگی و مجوز اداره کل میراث فرهنگی در حریم تاریخی برج قلعه اسجیل اقدام به ساخت و ساز کرده بود که حکم تخریب آن با حضور مالک اجرا شد.

مدیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی چناران ادامه داد: برج قلعه اسجیل در شرق روستای اسجیل از توابع بخش گلبهار واقع شده و مربوط به دوره قاجار می‌باشد که با  شماره ۱۹ هزار و ۷۴۱ در سال ۱۳۸۶ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

برج تاریخی، آرامگاه خواجه و مسجد تاریخی رادکان، آبشار اخلمد، دریاچه مصنوعی گلبهار، مقبره عبدالرحمن گهواره گر، حسینیه گلمکان، پل تاریخی چشمه گیلاس و چشمه سبز گلمکان از مهمترین آثار تاریخی و طبیعی گردشگری شهرستان چناران است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.