یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳

فرمانده انتظامی استان همدان :

کلاهبرداری ۷۰ میلیارد ریالی در همدان شناسایی ودستگیر شد

فرمانده انتظامی همدان

همدان - فرمانده انتظامی استان همدان گفت : کلاهبردار حرفه‌ای و کشف ۸ فقره کلاهبرداری به ارزش ۷۰ میلیارد ریال در این استان شناسایی ودستگیر شد.

به گزارش قدس آنلاین به از نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار بخشعلی کامرانی صالح گفت: درپی ارجاع پرونده‌ای تحت عنوان فروش مال غیر به پیوست قرارداد پیش فروش آپارتمان در پلیس آگاهی همدان، شاکیان اعلام کردند فردی که درامرساخت و ساز آپارتمان فعالیت دارد با احداث یک باب آپارتمان (فقط اسکلت بندی) دریکی ازمناطق شهر اقدام به پیش فروش هر واحد به چند نفر می‌کند و مبلغ هنگفتی حین تنظیم قرارداد ازمالباختگان دریافت و با وعده‌های دروغین آنها را فریب داده و ازهمدان متواری شده است.

وی افزود: به دلیل تعداد زیاد شاکیان، رسیدگی به پرونده در دستور کار قرار گرفت و خانواده و افرادی که با متهم در ارتباط بودند شناسایی و با بکارگیری شگردهای پلیسی، محل اختفا نامبرده در یکی از استان‌های همجوار به دست آمد.

سردار کامرانی صالح ادامه داد: مأموران با اخذ نیابت قضائی به این استان عزیمت و با تحقیقات میدانی در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و به پلیس آگاهی همدان منتقل کردند.

فرمانده انتظامی همدان اضافه کرد: متهم در مواجهه با دلایل، مدارک و مستندات به ۸ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۷۰ میلیارد ریال در سطح شهر همدان اعتراف کرد و با قرار قانونی روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: همشهریان هنگام خرید آپارتمان‌های در حال ساخت (پیش فروش) باید قولنامه را در بنگاه‌های معتبر و فقط با کد رهگیری تنظیم کرده و در دفاتر ثبت اسناد نیز ثبت کنند تا در معاملات خود متضرر نشوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.